Keratinová kúra na vlasy

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 17. 04. 2019 ,  0x

Keratinová kúra na vlasy

Pokud si někdy měla, byť jen krátkodobý problém s krepatými nebo vysušenými vlasy, určitě jsi od své kadeřnice nebo kadeřníka slyšela o tzv. keratinové kúře. Avšak o co se jedná a co obnáší? Je určená pro každý typ vlasů nebo může naopak uškodit? Internet je plný často sporných informací, které tě jistě přivádějí k šílenství. Pojďme se tedy podívat, jaká je pravda.

Magický keratin


Keratin, keratinová kúra, uhlazující super péče atd. Názvů je celá řada, ale všechny mají jedno společné. Tím zmiňovaným pojítkem je touha po ultra hebkých vlasech bez nejmenší známky vysušení a zocelení struktury vlasů od kořínků až ke konečkům. Jinými slovy, sen mnoha žen. Je takový zázrak vůbec možný? Nejedná se náhodou o další marketingový trik, který se jen z tebe snaží vyloudit další kačky?Keratinová regenerace vlasů

Která z nás neviděla ty instagramově perfektní fotky před a po? Na první fotografii vidíme vysušené vlasy rozcuchané na všechny strany a druhá fotka vypadá jako z přehlídkových mol. Co tento zázrak obsahuje? Ať už je tato speciální péče pojmenována jakkoliv, buď si jistá, že vždy obsahuje protein s názvem keratin. Avšak keratin není v tomto případě osamělým hrdinou, společnost mu dělá další tajná ingredience se super schopnostmi, kterou je formaldehyd. Tuto emulzi ti profesionální kadeřník nanese na vlasy, než se po několika minutách působení pustí do jejich žehlení.

Co je cílem keratinové kúry?

Určitě máš mnoho otázek a pravděpodobně tou nejpodstatnější je, co od keratinu očekávat. Cílem této speciální regenerační péče je posílení vlasů, zacelení jejich struktury a precizní uhlazení. Výsledkem jsou vlasy připomínající všechny ty snové fotky ze světově známých módních časopisů. Avšak nic není zadarmo, obzvlášť, pokud se jedná o něco, po čem touží snad každá dívka či žena. To, co zaručeně funguje, taky něco stojí.

Kolik stojí keratinová procedura?

Průměrná cena tohoto zázraku vychází na cca dva tisíce korun. Samozřejmě, že na všem se dá ušetřit a ceník kadeřníků se liší i podle místa jejich působení. Jenže, co bys neudělala pro svoje vlasy. Když už si chceš dovolit takovou rozmazlovací péči pro tvoje prameny, rozhodně bys neměla šetřit. Za zmínku stojí i přečtení recenzí a doporučení. Cena by v tomhle neměla být hlavní bod programu, na základě kterého vyřkneš konečné rozhodnutí. Ačkoliv se dají koupit různé přípravky i v drogériích a za úplně jiné peníze, rozhodně nečekej stejný výsledek.

Doba trvání a výdržKdyž už investuješ takové nemalé peníze, určitě chceš vědět, kolik času u kadeřníka strávíš a jak dlouho vydrží výsledný efekt. Nic není napořád. Po zhruba dvou hodinách na kadeřnické židli si výsledného dokonalého looku můžeš užívat maximálně tři měsíce. Pokud nebereš v potaz, že se zrovna chystáš na dovolenou k moři. Není totiž tajemstvím, že slaná mořská voda, sluníčko a vítr naše vlásky pořádně vysuší, takže počítej s tím, že tvůj dokonalý vzhled bude ještě o něco kratší.

Keratin závěrem

Co více dodat? Pokud si už vyzkoušela vše, aby zmizelo nevzhledné krepatění, pak vytáhni dva tisíce a vzhůru na keratinovou bombu. Avšak pamatuj, že krása přichází z venku, takže než vytočíš číslo na nejluxusnějšího kadeřníka ve městě, zamysli se nad stravou a způsobem, jakým se chováš ke svým vlasům. Pokud jim nevěnuješ patřičnou péči a na talíři ti chybí obrovské množství všeho, o čem tvoje vlasy sní, nečekej, že je keratin spasí a nic jiné už nebude potřeba.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!