Domácí maska na vlasy

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 12. 08. 2020 ,  0x

Domácí maska na vlasy

Domácí maska je skvělé řešení, protože máš pod kontrolou všechny ingredience, které se v ní nacházejí, a navíc ušetříš peníze! Mrkni na těchto několik variant, udělej něco užitečného pro krásu tvých kadeří a ušetřené peníze si schovej třeba na dovolenou, kde můžeš hrdě ukazovat svoje zdravím překypující prameny.

Vlasy v zimním období

Sezóna prosinec–únor vypadá mnohdy delší, než ve skutečnosti je. Málo denního světla a neustále kolísající teploty nepřidají tvojí psychice a rozhodně ne tvým vlasům. Občas zasněží, jindy je jen mlhavo a pochmurno a ostatní dny by se dalo nazvat jako nikdy nekončící šeď. Kromě toho si vzpomeň na všechny ty šály, čepice a klobouky. Tvoje vlásky obvykle trpí. Lámou se častěji? Třepí se daleko více? Ztrácí lesk a vitalitu? Ano, zima je opravdu krutá.A co vlasy v létě?

Avšak jinak tomu není ani v létě. Období dovolených, kdy se cákáme v mořské vodě nebo v místním rybníku. Vlasy si myjeme daleko častěji, protože se mnohem více potíme z důvodu nekončících veder. Silné paprsky slunce vlasy vysuší a zcela promění jejich odstín. Sečteno podtrženo, ani toto roční období není pro tvé kadeře snadné. Každoroční koloběh a kterékoliv roční období se na vzhledu tvých vlasů podepíše. Jak jim dodat lesk a svěžest bez nutnosti návštěvy drahých salónů nebo nákupu předražené vlasové kosmetiky?

Masky na suché vlasy

Především zmíněná zima a léto mají něco společného. Zaručeně vlasy vysuší. V takovém případě nestačí jen pravidelné používání kondicionéru. To je spíše nutnost. V těchto obdobích, a nejen během nich, musíš pro své vlasy udělat něco navíc. Ideální je domácí maska na vysušené vlasy a nabízí se hned několik variant. Navíc je tu jedna dobrá zpráva. Všechny potřebné ingredience jsou snadno dostupné!

Kokosová maska

Patří mezi nejjednodušší, které si můžeš vyrobit v pohodlí tvého domova. Jedinou ingrediencí je totiž kokosový olej! Stačí ¼ hrníčku ohřátého kokosového oleje. Zahřátí je v tomhle případě nutné, protože potřebuješ získat jeho tekutou podobu. Můžeš ho aplikovat na suché nebo navlhčené vlasy. Na tom až tak nezáleží. Důležitější je doba působení. Hodinka je minimum. Mnoho žen nechá kokosový olej působit celou noc. Avšak v takovém případě je nutná další příprava. Řeč je o koupací čepici do sprchy a ručníku na polštáři. Kokosový olej totiž jen tak snadno z povlečení nedostaneš.Avokádová maska s vaječným žloutkem

Avokádo je naprostý zázrak. Internetem teď sviští všechny možné recepty, jak si tuto blahodárnoudobrůtku dopřát, avšak tento zelený kamarád není jen k snědku. Dá se ho využít i pro péči o vlasy a vaječný žloutek mu v tom pomůže. Kombinace těchto jediných dvou ingrediencí má neskutečné regenerační a hydratační účinky. Stačí smíchat půlku avokáda a dva žloutky. Výslednou směs pečlivě nanes na suché nebo vlhké vlasy, nech působit 15 až 20 minut, poté vlasy opláchni a umyj je jemným šampónem.

Jogurtová maska s medem a olivovým olejem

Možná, že med nezní zrovna jako něco, co by sis chtěla patlat na vlasy, ale dej tomu chvíli a změníš názor. Med je snad jedna z nejlepkavějších substancí, které v přírodě najdeš, ale jeho účinky jsou neskutečné. Co budeš potřebovat? 1 lžíci olivového oleje, 1 lžíci medu a ¼ šálku jogurtu. Vše pečlivě smíchej. Výslednou směs nanes na mokré vlasy a nech působit 15 až 20 minut. Vlasy poté opláchni, umyj je šampónem a nech je přirozeně uschnout.

Co pomůže mastným vlasům?

Zatím byla řeč převážně o suchých a poškozených vlasech. Jenže co si počít, když tě trápí zcela opačný problém? Vlasy se ti přehnaně mastí? Pravdou je, že existuje spousta babských rad, jak pomoci suchým vlasům, jenže se tím pádem dost zapomíná na zástupkyně snadno se mastících vlásků. Nezoufej, i pro tebe se tady najde několik variant.

Vlasová kůra na bázi octa

Seznam surovin je velmi krátký a hned pro dvě z nich nemusíš daleko. Jablečný ocet i vodu má doma každá z nás. Jediné, co si musíš pořídit, je levandulový esenciální olej. Jakmile si přichystáš všechny zmíněné ingredience, smíchej jablečný ocet a vodu v poměru 1:1 a přidej 10 kapek levandulového olejíčku. Výslednou směs nanes na vlasy po celé jejich délce, nech působit 15 minut a následně opláchni vodou. Nemusíš se bát octového zápachu. Vyprchá, jakmile vlasy uschnout. K dosažení nejlepších výsledků opakuj 3x až 4x týdně.Vaječný bílek jako záchrana pro mastné vlasy

I vlásky se sklonem k většímu maštění si zaslouží několik způsobů, jak jim pomoci. Ocet není jediný pomocník v kuchyni, který má doma každá z nás. Dalším zázrakem, pro který nemusíš jít daleko, je vaječný bílek. Zatímco pro suché vlasy je hotovou spásou vaječný žloutek, mastné vlasy promění bílek. Stačí ho pořádně vyšlehat do dobře známého sněhu, který se běžně používá při pečení. Přesně v takové podobě ho nanes na vlasy po celé jejich délce a nech působit 20 minut. Poté vlasy opláchni vlažnou vodou, a dále je umyj šampónem naprosto stejně, jak jsi zvyklá.

Jak fungují domácí masky?

Spousta lidí si jistě klade otázku, jak všechny tyto domácí kosmetické produkty fungují. Co se týká masek na suché a zničené vlasy, naprostá většina ingrediencí má za úkol regenerovat, hydratovat a zjemnit. Zatímco domácí masky na příliš se mastící vlasy mají za úkol pohltit přebytek mazu, který zůstává na vlasech a pokožce hlavy. Suroviny, které se při jejich výrobě používají, efektivně zpomalují práci mazových žláz. Ať už jsou tvé kadeře sušší nebo mastnější, měj na paměti, že žádný z těchto domácích triků pro krásu nepromění tvé vlasy přes noc. Nejnutnější je trpělivost a pravidelná aplikaceněkolikrát týdně.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!