Jedlá soda jako lék

Zdraví

Přidal ivana33, dne 30. 12. 2018 ,  0x

Jedlá soda jako lék

Jedlá soda se používá jako účinný čisticí prostředek, pohlcovač pachů a také jako součást prášku do pečiva či na uhašení malých domácích požárů. Mimo to ale funguje skvěle na zastavení pálení žáhy a také bojuje s některými zdravotními neduhy, a dokonce je možné, že pomáhá proti rakovině. Jedlá soda je prostě prášek na všestranné využití. A jak jej využít v medicíně jako lék se dozvíte v tomto článku.

Účinky jedlé sody na zdraví

Kromě čisticího roztoku, lze sodu také použít jako zdravotně nezávadné čistidlo, které přispívá ke kráse a zdraví.Čištění zubů a svěží dech

Soda společně s dalšími látkami je přísadou v některých pastách, jelikož umí odmašťovat a rozpouštět zbytky jídla. Pokud nemáte pastu se sodou, stačí si sodu nanést na kartáček a jednou za pár dní si vyčistit zuby. Soda by se měla postarat nejenom i krátkodobé vyčištění zbytků jídla, ale také by měla přispívat k vybělení zubů. Nepoužívejte však čištění pomocí sody moc často, aby se nepoškodila zubní sklovina.

Deodorant

Stačí si s pomocí sody připravit pastu, kterou naneste na podpaží. Nechte chvíli působit a pak zbytky odstraňte vlhkým ubrouskem. Soda totiž neutralizuje pachy, takže v tomto případě pomáhá jako antiperspirant a také neutrálně voní, jako nějaký svěží deodorant.Peeling

Čisticí účinky můžete zkusit i na vlastní kůži. Stačí si připravit podíl 3 dílů sody a jednoho dílu vody, až vám vznikne pasta, kterou můžete použít na kůži a krouživými pohyby, například pomocí mycí houby, se vám kůže pěkně vyčistí, neutralizuje zápach a odstraní starou kůži. Po vyčištění s pomocí sody pak budete mít hladší kůži.

Lázeň pro chodidla

Připravte si nádobu s teplou vodou a přidejte do ní půl hrnku sody. Do nádoby ponořte své nohy zhruba na 20 minut pro změkčení. Po lázni se vám budou lépe zastřihávat nehty a také odstraňovat ztvrdlá kůže.

Lázeň pro vlasy a koupel

Pro koupel použijte půl hrnku sody, společně se svou oblíbenou vůní do koupele. Soda neutralizuje pach, zbaví vás mastnoty a vůně do koupele přidá příjemný pocit během koupání i chvíli potom.

Jedlá soda jako lék

Účinků sody na zdraví je mnoho. Zatím jsme si však vyjmenovali účinky, které pomáhají především se zdravím kůže, co ale vnitřní zdraví?Jedlá soda na pálení žáhy

Všichni určitě už pocit pálení žáhy známe. Jako první pomoc sáhneme po jedlé sodě, kterou rozpustíme ve vodě. Odborníci však varují, jedlé sody by se do organismu nemělo dostat mnoho naráz, jelikož pak mění prostředí mikroflóry.

Jedlá soda může pomoct také maminkám v třetím trimestru těhotenství, které často na pálení žáhy trpí. A jelikož lékaři nedoporučují žádné léky, kterými by pálení žáhy odeznělo, nezbývá než si rozmíchat jednu lžičku jedlé sody ve vodě a směs vypít.

Odkyselení organismu a detoxikace

Enzymy, které slouží k odbourávání kyselosti v organismu velmi citlivé na prostředí pH. Proto se jedlá soda používá pro navrácení správné hodnoty pH.

Pro detoxikaci, která pomůže navrátit pH použijte jednu čajovou lžičku jedlé sody, kterou smíchejte se dvěma lžícemi citrónové šťávy a vody. Tuto směs vypijte asi 30 minut před jídlem na lačný žaludek. Tak se nenaruší trávení jídla, ale zároveň se žaludek vyčistí a bude také lépe trávit. Jedlá soda totiž nerozpouští pouze zbytky jídla ze zubů, ale také v žaludku.

Nekonzumujte však jedlé sody příliš, aby se nenarušilo prostředí střevní mikroflóry. Směs proto pijte jednou za několik dní.

Jedlá soda jako bojovník s nemocemi

Jelikož jedlá soda navrací přírodní prostředí pH, můžeme proto o ní mluvit jako o bojovníkovi s rakovinou, gastritidou, osteoporózou, cukrovkou a s kardiovaskulárními onemocněními. Všechny tyto nemoci se totiž začnou projevovat nesprávnou acidobazickou rovnováhou, kterou jedlá soda napravuje.

Jedlá soda jako lék proti rakovině

Při rakovině lékaři doporučují konzumovat jedlou sodu. Je tomu tak proto, že navrací správnou rovnováhu prostředí, takže může tělo lépe bojovat s rakovinotvornými buňkami.

Jako lék či jako prevence poslouží tři díly javorového sirupu společně s jedním dílem jedlé sody. Takovou směs promíchejte a zahřívejte pár minut, dokud není směs hustá. Zahřívejte ji nejlépe na nejmenší stupeň, aby se nepřevařila. Tuto směs konzumujte po dobu několika dnů jako prevenci či 3 x denně jako lék.Jedlá soda jako pomocník v domácnosti

Kromě účinků na zdraví je jedlá sody účinným pomocníkem i v domácnosti. Je totiž dobrý pro neutralizaci zápachů. Pokud tedy máte na koberci nějakou nevyčistitelnou skvrnu, můžete místo znovu vyčistit za pomocí houby a octa a následně poprášit celé místo sodou. Soda se totiž vsákne do mokré skvrny a společně s octem vytáhne špínu ven. Nejlepší je, pokud vyčistíte místo večer a ráno zbylou sodu vysajete.

Sodu můžete také použít na zápach z odpadu. Stačí když nasypete trochu sody do odtokového kanálu a zalijete horkou vodou z konvice. Jedlou sodu také můžete použít na jakékoli čištění v domě. Stačí špinavé místo namočit, posypat jedlou sodou a později vydrhnout.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!