Jak zhubnout stehna

Volný čas

Přidal ivana33, dne 30. 09. 2018 ,  0x

Jak zhubnout stehna

Každý den můžete v televizích vidět televizní sloty o tom, jak jsou některé výrobky prospěšné na hubnutí. V reklamách se objevují krásná štíhlá těla, která nám připomínají zdánlivě nedosažitelný cíl – zhubnout. Jak toho ale dosáhnout, když nemáte motivaci, tak, aby se po dřině nedostavil jojo efekt? To jsou sice těžké otázky, ale existuje na ně zaručená odpověď – najít si sport nebo formu cvičení, co vás baví, a také dodržovat pravidelný režim. V následujícím článku si povíme jak na to.

Důležité je najít motivaci

Jedna z nejdůležitějších věcí na celém hubnoucím procesu je nalézt motivaci. Pokud si totiž dáte dostatečně dobrý důvod, proč začít, a jasný cíl, máte vyhráno.Nejtěžší na cvičení je začít. Můžete totiž začít každý den, kdy máte zrovna čas, ale prostředí okolo vás vám to nedovolí. Pro takovou příležitost, která vás nakopne a donutí vás cvičit, je vhodná motivační rekreace, třeba někde na chatě nebo v hotelu, kde budete v pokoji sami. Jelikož to nebude vaše typické prostředí, budete mít větší motivaci zkusit něco nového. Můžete si třeba pustit na YouTube video o cvičení a zkoušet napodobovat.

Jakmile začnete cvičit a vydrží vám to týden, pravděpodobně budete cvičit i dále. Teď už zbývá si jen promyslet, jestli pokračovat v domácím prostředí nebo začít sportovat něco konkrétního.

Sportování s přáteli

Sport a zábava s přáteli jsou jednoznačná motivace. Pokud tedy máte nějakého dobrého kamaráda nebo kamarádku, domluvte se na společné aktivitě a cvičte ve stejný čas a den společně. Když si navíc po úspěšné dřině dáte jako odměnu nějaké ovoce, budete se na cvičící dny těšit.

Vyberte si sport zaměřený na problematické partie.

Pro hubnutí celého těla se nejvíce uplatňují bojová umění adrenalinové sporty. V poslední době je například hodně oblíbený kondiční box, který zpevňuje jak trup a prsní svaly, tak i nohy a celkově posiluje stabilitu.

Pro relaxaci, uvolnění i jako cvičení je nejvhodnější plavání. Při něm se totiž musíte soustředit na směr a okolní překážky, a přitom neustále plavat. Pro sportování ale nestačí rekreační plavání na koupališti, spíše je potřeba pevný režim při plavbě v plaveckém bazénu.

Vhodné na hubnutí stehen jsou také aqua aerobik a různé druhy tance. Je jedno, jestli se pustíte do společenského tancování, baletu nebo do latinsko-amerických tanců, důležitý je celkový pohyb vašeho těla.

Oblíbené sportování pro ženy představuje také zumba, jumping nebo nordic walking. Při takových sportech se hubnou právě problémové partie, jako jsou stehna a břicho.

Sportování doma

Pokud nechcete sportovat s někým jiným, jelikož se za svou postavu stydíte a nechcete, aby vás ostatní kritizovali, je dobré začít cvičit doma. Tím se dáte do formy a třeba se i přihlásíte do fitness centra, jelikož budete mít větší výdrž.Ze začátku trénujte celkovou výdrž. Pokud totiž chcete zhubnout stehna, neznamená to, že musíte několikrát dělat dřepy nebo sedy-lehy; nejprve musíte nastartovat svůj hubnoucí biorytmus.

Cvičení na zhubnutí stehen

Stehna a břicho jsou jednou z nejproblematičtějších partií na našem těle. Klasická pětiminutová chůze z jednoho dopravního prostředku do druhého a sedavá zaměstnání nám vůbec nepomáhají. S těmito cviky na doma si však pomoct můžete.

Výpady

Výpady jsou velice účinné právě na stehna. Na první pohled se zdají nenáročné, ale pro začínajícího sportovce to může být dřina. Postupem času je ale cvičení lehčí, jelikož se postupně naučíte správné provedení a získáte větší stabilitu.

Pro cvik se postavte rovně, zpevněte břicho a s nádechem vykročte krok dopředu tak, že bude koleno zadní nohy těsně nad zemí. Zároveň by se koleno přední nohy nemělo dostat před špičku. Stejně tak můžete dělat výpady i šikmo na obě strany – ty budou pomáhat zejména na vnitřní stranu stehen.

Široké dřepy

Jedná se o klasické dřepy, ale s tím rozdílem, že uděláte dřepy cíleně a zpevněně v širokém rozkročení. Při každém dřepu klesejte zadečkem zhruba do pozice vodorovných stehen a zase se vracejte. Při každém dřepu si hlídejte rovná záda, zpevněné břicho, a abyste se koleny nedostali před špičky.

Kmity vleže

Tento cvik začněte s podložkou: lehněte si na ni bokem a pokrčte horní nohu. Zvedněte nataženou spodní nohu a chodidlo držte ve flexu. Přitom zpevněte celé tělo a hlavu mějte volně položenou. Spodní nohu zvedněte do výšky 20 cm nad zemí a kmitejte. V průběhu celého cvičení nezapomeňte pravidelně dýchat.Zdravé stravovací návyky

Pro nastartování zdravého hubnoucího procesu je také potřeba, aby byla pravidelná i strava. Proto si po dobu cvičení dávejte 5-6 menších porcí jídla denně. Nezapomeňte na snídani a celkovou stravu doplňujte dostatečným množstvím vlákniny a proteinů.

Jednoduše toho dosáhnete, pokud si párkrát dáte na snídani místo chleba cereálie, ovesnou nebo chia kaši a na oběd místo těstovin pečené maso s bramborami. Při tom ale nezapomínejte na zdravé ovoce a zeleninu, kterou si můžete dávat kdykoliv, třeba i jako ozdobu k hlavnímu jídlu. Některé šťavnaté druhy ovoce, např. ananas, mango nebo hrozny, v sobě mají cukr, který vás povzbudí dokonce více, než když si ho dáte v čokoládě nebo kávě.

Kromě pravidelného stravování je velmi důležité hodně pít, a to okolo 2-3 litrů vody denně.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!