Jak zhubnout na břiše
Přidal ivana33, dne 20. 01. 2019 , 0x
Tak nějak celkově víš, že nejsi tlustá, obecně to celkem ujde, jen to břicho! Ten proklatý pupek se tam prostě pořád drží. Už se ti povedlo vytvarovat zadek i nohy, paže a ramena, ale tahle problematická část tvého těla se prostě nemění a někdy máš dokonce pocit, že je to ještě horší? Onehdy se ti dokonce stalo, že ti známá popřála k miminku a ty jsi na ni jen trapně a nechápavě koukala? Jak zhubnout na břiše, tak to je problém mnohých žen, ale rozhodně se tyhle trable nevyhýbají ani mužům.
Tuky z břicha až jako poslední
V první řadě musíš přijmout fakt, že jakmile začneš hubnout nebo se ideálně snažíš na trvalo změnit svůj životní styl, všechny partie tvého těla se pomalu začnou proměňovat, avšak na břichu to uvidíš až úplně na konci. Bohužel to tak je. Tam se to zkrátka drží jako čert a zbavit se přebytečného tuku kolem pasu je rozhodně běh na dlouhou trať. Důležitou roli v tom hraje celá řada faktorů. Od zděděných predispozic, neustálého se hrbení, přes nedostatek pohybu až po příšerně nezdravý jídelníček.
Špek kolem pasu
Ano, možná si říkáš, jak je možné, že spousta lidí má dokonale ploché břicho nebo dokonce i pověstný „pěkáč buchet“ a po tuku ani známka. Může to být genetika nebo jen typ postavy. Někdo zkrátka přibírá spíše na nohách a pozadí a někomu se to bohužel ukládá převážně na břiše. Může k tomu přispět i řada dalších okolností. Jaké to jsou?
- fastfoody
- sedavé zaměstnání
- špatné držení těla
- nepadnoucí oblečení
- nadýmavé potraviny
- pečivo
- alergie a jiné.
Vypouklé břicho
To, že po nezdravých porcích čokolády, smetanové zmrzliny, smažených potravin a dalších lákadel roste pupík rychlostí světla, je určitě dobře známá věc. No a např. sedavé zaměstnání rovná se málo pohybu, který bohužel trápí mnoho manažerů i jiných lidí pracujících převážně u počítače. V takovém případě se musíme přehnaně hlídat v našem jídelníčku nebo každý den řádně sportovat. Věkem se nám zpomalí i metabolismus, a proto je nutné začít bojovat s tuky na břiše ještě dnes.
Proklaté bokovky to ještě zhorší
Není to tak dávno, kdy byly v kurzu až ultra nízké kalhoty i sukně všech druhů materiálu. Jenže jak už to s módou bývá, tyto kousky slušely jen opravdu hrstce lidí, a to většinou těm, kteří mají naopak problém s nezdravou hubeností. Problém vězel v tom, že trendy outfit si pořídil téměř každý. Touha po tom být IN převládla nad soudností a pohroma byla na světě. Odevšad na nás začaly vykukovat nehezké faldy a jako bonus i vyčuhující spodní prádlo. Kromě estetického faux pas narůstal i počet lidí v lékařských ordinacích stěžující se na ledvinová onemocnění. Jaké z toho vyplývá ponaučení? Máš problém s nevzhledným špekem na břiše? Věz, že příliš krátký pas kalhot tomu rozhodně nepomůže.
Proč to jde z břicha tak těžko
Jak už bylo řečeno, oblast našeho pasu je bohužel taková skládka našeho organizmu. Jakýkoliv hřích a často i nemoc se projeví právě tam. Proto se nemůžeš divit, že na místech, kde se tuk drží nejdéle a nejpevněji, si s hubnutím budeš muset ještě počkat. Jak na to? Kromě zdravé, vyvážené, a především pak pravidelné stravy se musíš pustit i do kardio aktivit, a dále je nutné i posilování. Právě cviky, které mají za úkol zpevňovat břišní partie, nesmíme za žádnou cenu vynechávat z naší každodenní rutiny. Proč? Prohlédni si opticky štíhlé známé ve tvém okolí. Pokud to nejsou nadšení sportovci, můžeš si všimnout, že i oni, především v sedě, mají viditelné problémy s faldíky na břiše. V jejich případě je to v podstatě povislá a nehezky vypadající kůže s trochou tuku navíc. Je to způsobené tím, že nemají zpevněné centrum těla.
Cviky na ploché bříško
Pevný střed těla je základ, bez toho rozhodně neočekávej slibné a brzké výsledky. Jakmile zabrouzdáš k nejrůznějším článkům a videím, určitě si všimneš, že se stále opakuje několik cviků, které jsou pro zpevňování břišních partií nejlepší a nejprověřenější. Patří mezi ně např.:
- „angličáky“
- Módní a populární „plank“
- Zkracovačky
- Klasické sklapovačky
- A dokonce i tolik nenáviděné dřepy
Příčiny velkého pupíku
Jenže pohyb není všechno, krásné bříško vykouzlíš především v kuchyni. Právě to, co jíš, má největší vliv na to, jak vypadá tvoje břicho. Všichni, koho trápí faldy, dělají obvykle stejné a neustále se opakující chyby:
- vynechávání snídaně
- vyškrtnutí příloh
- nadměrná konzumace pečiva
- alkohol ve velké míře
- chabý pitný režim
- chybějící zastoupení zeleniny na talíři
- nedostatek proteinů
- slazené a bublinkové nápoje
- nepravidelná strava
- večerní, a dokonce i noční přežírání
Outfity na zamaskování bříška
Vzhledem k tomu, že cesta k plochému bříšku je dlouhá a také trnitá, než se budeš moct pyšnit zbrusu novou postavou, do té doby je nutné všechny ty faldíky nějak zamaskovat. Rozhodně zvol kalhoty s klasickým nebo i vyšším pasem. Příliš těsné oblečení není ta správná volba, ale na druhou stranu ani tzv. oversized mikiny a svetry nejsou to pravé ořechové. Svršky, které vypadají o několik čísel větší z tebe opticky udělají jeden velký balvan. Ideální jsou jen trochu volnější košile, trička a ostatní vrchní díly. Pokud ti to jejich střih dovolí, dobře funguje zastrčení přední části do kalhot či sukně. Opticky se ti tak prodlouží silueta, a především pak nohy. Mezi další zeštíhlující fígl patří vrstvení, a dále také všechny rozepnuté svetříky a saka.
Lokální hubnutí přes břicho
Určitě stojí za připomenutí, že hubnutí pouze v oblasti břicha nebo na jakékoliv jiné části těla bez změny na těch ostatních partiích je naprostý mýtus. Jakmile upravíš stravu, budeš ji samozřejmě dlouhodobě nebo ideálně napořád dodržovat a přidáš k tomu kvalitní pohyb, začneš postupně hubnout na celém těle. Na některých partiích je to samozřejmě vidět rychleji, ale bohužel bříško je jednou z těch částí, kde se změny projeví až jako poslední. Funguje to samozřejmě i naopak. Pokud vše vzdáš a přestaneš se o sebe starat, většinou to bude vidět právě v oblasti pasu.
Může za to držení těla
Možná si říkáš, že se tě ani jedna část článku netýká. Hýbeš se, dodržuješ perfektně vyváženou stravu, ale vypouklé bříško přesto máš. Jednou z příčin může být samozřejmě genetika. Na co se ovšem často zapomíná, je držení těla. Životní styl člověka se neskutečně změnil. Dřív jsme pracovali venku na poli, fyzicky jsme byli velmi aktivní a rozhodně jsme neseděli před televizí nebo u počítače. Avšak svět se obrátil úplně naruby. Většina z nás má sedavé zaměstnání a když dorazí domů, opět se uvelebí do křesla nebo na gauči. Máme spadlá ramena, shrbená záda a z toho všeho i povislé břicho. Vzpřímeně, s úsměvem a sebevědomě! To je to správné držení těla a po bříšku nezbyde ani stopa.
Jak to může vypadat v praxi?
Typ postavy „jablko“
Zatímco dříve měly ženy typ postavy „hruška“, tedy výrazné boky, velké poprsí, úzká ramena a útlý pas, dnes spíše potkáme samá „jablka“, jejichž poznávacím znamením je právě ono velké bříško. Odborníci z oblasti sportu a výživy upozorňují, že za vším vězí nedostatek již zmiňovaného sportu. Takže žádné výmluvy a šup do pohodlných legín. Vyběhni do parku, skákej přes švihadlo nebo objev kouzlo všemožných skupinových aktivit, které jsou v nabídce většiny fitness center – od pilates a jógy, přes populární jumping nebo třeba fitbox až po zumbu nebo pole dance. Získáš krásnou postavu, a ještě k tomu spoustu nových kamarádek, které na tréninku potkáš.
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.