Jak se zbavit celulitidy

Volný čas

Přidal ivana33, dne 20. 03. 2018 ,  0x

Jak se zbavit celulitidy

Některé z nás ji řeší víc a jiné zase míň. Pravdou ale zůstává, že tento problém trápí naprostou většinu žen. Dokonce neuvěřitelných 80–90 % něžného pohlaví. Samozřejmě, že když si prolistujeme ty světově nejznámější časopisy pro ženy, na dokonalých nekonečně dlouhých nohách modelek neuvidíme jediný ďolíček. Důležité ovšem je, zůstat nohama pevně na zemi. Zaprvé, pokud se jednalo o profesionální focení, modelka má pravděpodobně perfektně vytónované nohy silonkami ve spreji. Díky nim zmizí nepatrné flíčky, žilky a samotný opálený nádech pozvedne vzhled nožek i těch obyčejných holek hned o několik levelů výš. Zadruhé, fotky upravil kvalifikovaný retušér, který si poradí s čímkoliv včetně noční můry zvané celulitida. Do třetice všeho dobrého. Ve zmiňovaných časopisech vidíme krásu a dokonalost. Kdyby se všechny editorky na světě rozhodly, že budou na stránky těchto populárních magazínů umisťovat detailní snímky pomerančové kůže, křečových žil a pupínků na rozličných místech těla, nikdo by to nekupoval.

Jak bojovat s pomerančovou kůžíNejdůležiější je pochopit fakt, že se celulitidy nejde zbavit úplně. Samozřejmě, že všechny reklamy na speciální krémy slibují pevnou a pružnou pokožku bez jediné známky nehezky vyhlížejících ďolíčků. Odborníci z branže estetické chirurgie vás pro změnu budou ujišťovat, že metoda existuje a je to všemi opěvovaná liposukce. Kámoška kámošky bude tvrdit, že celulitida je známka tloušťky, takže stačí zhubnout a je po problému. Všechny tyto i další metody nebo babské povídačky vám mohou výrazně zlepšit vzhled vašich nožek či případně jiných partií, ale nejsou kouzelné a ani žádné jiné čáry vám nezaručí, že váš estetický problém zmizí, coby lusknutím prstů a nezbyde po něm jediné památky. Prvním krokem v boji proti celulitidě je tudíž nutnost smířit se s tím, že tam prostě je, bude, zůstane, přetrvá a tečka. Ovšem pozor! Tohle je pouze ten první krok. V případě, že s pomerančovou kůží chcete zatočit, co to jen půjde, čeká vás ještě dlouhá cesta. Která z nás by totiž nechtěla, aby to alespoň nebylo tolik vidět?

Sport jako účinný nástroj proti celulitidě

Nemáš ráda sport? Odjakživa nesnášíš cvičení a začalo to tělocvikem na základce? No tak odteď už ho budeš mít ráda. Sport, zvlášť některé disciplíny, zásadně pomáhají kvalitě a kráse tvojí pokožky. Nesnášíš běh? Donuť se alespoň k několika dřepům, výpadům a dalším cvikům ze stejné kategorie, každý den postupně navyšuj počet opakování a sama budeš překvapená, jak prospěšný je sport, pokud jde o celulitidu. Jakmile svaly zpevníš, pokožka bude vypadat hned o poznání lépe. Pro ještě lepší výsledky zkombinuj tvoji každodenní tréninkovou rutinu s krémem určeným pro uvedené problematické partie. Vyhýbej se levným přípravkům. Sáhni raději po tělovém mléku s obsahem retinolu a vitaminu C, který výrazně přispívá k lepší kvalitě pokožky. Vždy měj ovšem na paměti, že se nemůžeš s pomerančovou kůží rozloučit napořád. Snaž se dodržovat svůj každodenní trénink a večer si dopřej dodatečnou dávku vitamínů v podobě zmiňovaných krémů.

Bronz pro zmírnění napáchaných škod na stehnechAno, i opálení dokáže divy. Všechny dobře víme, že v létě, kdy je naše pokožka snědší, vypadáme o poznání štíhlejší, atraktivnější, naše pleť je zářivá a na těch pár měsíců nám make-up a korektor nemizí z poličky tak rychle, jako v ostatních ročních obdobích, protože takřka není co zakrývat. Avšak nic se nesmí přehánět. I když opálení vizuálně zjemní to, co celulitida napáchala převážně na našich nohách, neměly bychom ani v tomto případě zacházet do extrému. Čeho je moc, toho je příliš a dvojnásob to platí u opálení, ať už se jedná o sluníčko nebo solárko. Chceme vypadat lépe, a ne děsit lidi na potkání. Jemný medový nádech bohatě postačí, abychom se při pohledu do zrcadla zaradovaly, a dokonce se odvážily ukázat nožky v šortkách, krátkých šatech či sukni.

Zdravá a vyvážená strava

Pokud sníme o tom, že jednoho krásného dne náš estetický problém nebude až tak viditelný a my se nebudeme stydět navlíknout bikiny a hrdě se promenádovat po pláži, musíme zapomenout na několik špatných návyků. Kouření, alkohol v hojné míře, probdělé noci, časté návštěvy fastfoodů, sladkosti nebo slané pochoutky jako alternativa svačiny mezi jednotlivými jídly, nepravidelná strava a mnoho dalších. Každá z nás najde ve svém repertoáru nějaký hřích. Zpověď ani rozhřešení nepomůže do té doby, dokud tyto podporovatele pomerančové kůže neodstraníme z našeho seznamu přátel. Pokud nám zelenina a ovoce zrovna nevoní, máme pocit, že se to nedá ani žvýkat, budeme muset razantně přehodnotit naše plány s pomerančovou kůží. Může se to zdát otravné, neustálé vymýšlení rozmanitých receptů tak, abychom jedly zdravě, ale zároveň nechroustaly každý den jen mrkvičku. Avšak jakmile si osvojíme několik různorodých a rychlých receptů, překvapí nás, jak se nám naše tělo odmění.

Muži jen kroutí hlavouNakonec jedna perla na závěr. Fakt, že se celulitida může svou odolností a odhodlaností rovnat kdejakému finančnímu poradci nebo prodejci po telefonu, to už víme. Další skutečnost, ze které budete mít určitě radost, je těch 10–20 % žen, které si s celulitidou starosti nedělají, protože žádnou nemají. Ovšem pozor. Je zde ještě jedna nervy drásající informace, která našemu psychickému rozpoložení také nedodá. Chlapi si s pomerančovou kůží nedělají žádné vrásky! Proč? Protože tento nevzhledný problém se v jejich vesmíru takřka nevyskytuje. Avšak nervěme si hned vzteky vlasy a pamatujme, že právě vlasy, respektive pleš, jsou naopak doménou mužů a hlavu jen těžko schováte do kalhot!

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!