Jak rychle zhubnout 5 kg

Zdraví

Přidal ivana33, dne 9. 10. 2018 ,  0x

Jak rychle zhubnout 5 kg

S nějakým tím kilem se určitě potýkáš i ty. Proč bys jinak četla tenhle článek? Snažíš se všemožnými způsoby. Sportuješ, jíš zdravě, nepřecpáváš se a neustále se snažíš získávat další informace o tom, jak efektivně, dlouhodobě, ale hlavně co nejrychleji zhubnout. Jenže někdy tě bohužel tlačí čas. Velký den D a hubnutí do svatebních šatů nebo plavková sezóna patří mezi nejčastější období, kdy se především většina žen může zbláznit, jen aby měly dokonalé tělo do toho určitého termínu. Čas je nezastavitelný a neúprosný. Co dělat, když ručička na váze stagnuje, výsledky prostě žádné, ale událost roku je za dveřmi?

Vyřaď sacharidy a bleskově zhubniNízkosacharidová dieta nebo naprosté vyřazení sacharidů patří mezi osvědčené způsoby, jak zaručeně a rychle zhubnout ve velmi krátkém časovém intervalu. Asi už tušíš, že někde ve vzduchu visí to ale. Skutečně tam je. Právě tento způsob stravování, nehledě na to, jestli ho budeš praktikovat krátkodobě nebo dlouhodobě, s sebou nese i zaručený jojo efekt. Ať už se ti to líbí nebo ne, sacharidy, samozřejmě ty složené, mezi které patří brambory, rýže, kuskus, těstoviny, batáty, celozrnné pečivo a jiné, tělo zkrátka potřebuje. Jakmile tuto nutnou část z tvojí stravy výrazně omezíš nebo zcela vyškrtneš, postačí pár soust jednou za čas a doslova až zázračně rychle nějaké to kilo přibude. Tělo se bojí, že sacharidy zase dlouho neuvidí, a tak si je chytře ukládá.

Každodenní cardio jako osvědčený způsob, jak zhubnout

Určitě pro tebe není překvapením, že pravidelný pohyb, ideálně ten každodenní, musí nutně patřit do tvého života, pokud se snažíš shodit přebytečná kila nebo jen chceš udělat něco dobrého pro své zdraví. Ovšem které fyzické aktivity patří mezi ty nejefektivnější?

 • běh
 • plavání
 • in-line brusle
 • aerobik
 • tenis
 • squash
 • dokonce i svižná chůze nebo úklid v domácnosti

Ovoce a dieta

Jsou plné vitamínů a minerálů prospěšných pro správnou funkci organismu, husté a lesklé vlasy, bezproblémovou pleť a pevné nehty. Jenže obsahují také rychlé cukry. Po ovoci máš o něco více energie a zaženeš také chuť na nějakou horší sladkou alternativu. Nic se ale nemá přehánět a platí to i u ovoce. Trenéři, fitness poradci i nutriční specialisté varují, že přílišná konzumace ovoce může skutečně za to, že kila nejdou dolů. Jaká je tedy přiměřená denní porce? Jeden, nanejvýš dva kusy ovoce pro dospělou ženu, muži si samozřejmě mohou dovolit více. Děti mají zase vyšší kalorický výdej, takže těm ovoce od úst utrhovat také nemusíš.Zaručení pomocníci při hubnutí

Kromě pravidelné fyzické aktivity a vyvážené stravy je tady samozřejmě spousta suplementů nebo i přírodních surovin, které ti výrazně v boji s nadbytečnými kily pomůžou. Většina z nich má antioxidační, čistící účinky, a dále také urychluje spalování. Které to jsou?

 • zelený čaj
 • chilli papričky
 • zázvor
 • kokosová voda
 • borůvky a mnoho dalších

Kdo nespí, neshodí ani deko

Kolikrát tě jistě překvapí, jaké nenápadné chyby ve svém životě děláš, a které tě možná stojí nějaké to kilo nebo dvě navíc úplně zbytečně. Jedním z nich je kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Většina z nás chodí spát příliš pozdě a zároveň se budí časně ráno, ať už důvodu studijních povinností nebo včasného příchodu do práce. Ovšem pozor! Se spánkem bys to neměla ani přehánět. Kdo se příliš dlouho válí v posteli, má problémy s lymfatickým systémem, a dokonce vědecky podložené sklony k nadváze, o kterých už byla řeč. Jak dlouho bys tudíž měla spát? Maximálně osm hodin, avšak do postele by ses měla odebrat nejpozději do jedenácti večer.

Alkohol – když kila nejdou dolů…Divíš se, zmateně kroutíš hlavou a říkáš si, že ani jeden s těchto případů se netýká tebe? Všechno děláš správně a nic? Hýbeš se dennodenně, podle složení tvojí stravy by se mohli učit nebo inspirovat ostatní? Určitě bude někde zakopaný pes… Ručička na váze se nepohybuje jen tak bezdůvodně. Co taková sklenka vína nebo dvě každý večer či snad několik piv s kamarády vždy po práci? Tak už jsme našli příčinu. Alkohol není jenom metla lidstva, ale také energetická bomba, která v sobě skrývá neskutečný počet kalorií. Navíc takový pivní pupek taky není nic přitažlivého. Pozor tedy na pití s mírou.

Hubnutí v kuchyni

Pravděpodobně je to asi to nejméně předpokládané místo, kde by měl člověk hledat tajemství štíhlé linie a zdraví, ale opak je pravdou. Ano, ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Představ si takového milovníka hamburgerů, nakonec vypadá doslova jako tento americký symbol – kulaťoučký a pěkně masný. Pokud si chceš stravu připravovat co nejlépe, měla bys dodržovat několik zásad.

 • Zapomeň na polotovary.
 • Osvoj si pojem „zdravý talíř“.
 • Nevynechávej žádnou důležitou složku ze své stravy.
 • Jez v pravidelných intervalech.
 • Jez, když máš hlad, ne když se nudíš.  Zdravý talíř = štíhlá postava

  Nikdy jsi o něm neslyšela? Nejedná se o talíř ze speciálního materiálu nebo snad tajný způsob servírování. Zdravý talíř je pojem označující zdravé a vyvážené porce proteinů, sacharidů a zeleniny, které by neměly chybět v žádném jídle tvého běžného dne. Rozděl si talíř na tři části:

  • Polovina talíře tvoří zelenina, případně malý kus ovoce.
  • 50 % druhé poloviny talíře představují proteiny jakéhokoliv druhu.
  • Zbývající část je zarezervovaná pro složené sacharidy, tedy přílohu.

  Není třeba hladovět. Stačí jíst s rozumem, pravidelně se hýbat, dodržovat metodu „zdravého talíře“ a výsledky se dostaví rychleji, než by sis myslela. Kromě toho bez následovného jojo efektu.

  Další článek


  Komentáře:

  Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

  Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
  Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!