Jak nastartovat metabolismus

Zdraví

Přidal ivana33, dne 18. 09. 2018 ,  0x

Jak nastartovat metabolismus

Určitě to znáš taky. Pravidelně cvičíš, jíš tak akorát, pamatuješ na dostatek zeleniny i tekutin, ale ručička na váze se ani nehne a stejně tak to je s centimetry na krejčovském metru, kterým pravidelně kontroluješ svůj progres. Možná ani nehodláš zhubnout několik desítek kilogramů, třeba ti k dokonalosti z tvého pohledu chybí shodit jen něco málo a budeš maximálně spokojená. Ať už je tvůj plán jakýkoliv, avšak v cestě ti stojí něco, co ani nedokážeš pojmenovat, ale každopádně to způsobuje, že se tvůj cíl vysněné postavy spíše vzdaluje, určitě stojí za přečtení těchto následujících několik řádků.

Zpomalený metabolismus v rodině

Pokud někdo s radostí a velmi často používá tuto větu, můžeš si být jistá, že se v podstatě jedná o výmluvu. Je tedy nepříliš rychlý metabolismus genetická záležitost? Určité proporce a predispozice samozřejmě dědíme. Někdy přímo po rodičích, jindy jsme spíše podobní jednomu z prarodičů. Dokonce i pomalý metabolismus můžeme do jisté míry podědit. Avšak je nutné podtrhnout fakt, že se v takovém případě nejedná o naprostý konec. Chce to sice nutnou dávku sebezapření a motivace, ale výsledky se dostaví. Takže nevěš hlavu, protože rozhodně nejsi ztracený případ, se kterým by se nedalo už nic dělat.5 osvědčených povzbuzovačů spalování

Výrobci všemožných potravinových a fitness doplňků dobře vědí, jak vyrobit všechny ty proteinové tyčinky, nápoje na hubnutí a proteinové šejky. Přečti si někdy etikety několika různých produktů tohoto typu a určitě si hned všimneš podobnosti v jejich složení. Existuje celá řada potravin, ingrediencí nebo i tekutin, které prokazatelně urychlují látkovou výměnu. Ovšem ani tyto zázračné suroviny nejsou kouzelné a vždy je nutné zapojit i pohyb, a dále pestrou a vyváženou stravu. Které z těchto kouzel patří mezi nejúčinnější?

 • káva
 • zelený čaj
 • čili papričky
 • kokosový olej
 • jablečný ocet

Omega 3 účinně urychlují látkovou výměnu

Jak už bylo řečeno, zaručených urychlovačů metabolismu je nespočet a je jen na tobě, které z nich vyzkoušíš. Je jasné, že na každého platí a působí něco jiného, avšak čím víc jich otestuješ přímo na sobě, tím rychleji zjistíš, co je právě pro tebe to pravé a výsledky se tudíž dostaví rychleji a efektivněji. Rozhodně je dobré zařadit do svého jídelníčku i pravidelnou porci ryb. Omega 3 obsažené právě v rybím oleji prokazatelně přispívají k rychlejší látkové výměně. V supermarketech najdeš obrovské množství jak sladkovodních, tak i mořských ryb v různých cenových kategoriích. Tuňákový steak, grilovaný plátek lososa nebo pstruh či candát? Možností je spousta a všechny navíc chutnají báječně.Naber svaly a nakopni tak metabolismus!

Zřejmě ti teď blesklo hlavou: „Vždyť já chci shodit, a ne vypadat mohutněji.“ Tohle je typická reakce většiny žen a dívek. Pořád máme pocit, že pokud se nám nedej bože někde mírně rýsuje sval, tak hned působíme jako mužatky nebo kulturistky. Za prvé, vzhledem k množství estrogenu v našem těle to ani není fyzicky možné. Za druhé, i když bychom posilovaly celé dny jako bláznivé, tak se nám ten obří bicákzkrátka nevytvoří. Muži mají daleko vyšší procento svalové hmoty a díky tomu také rychleji hubnou. Ano, je to sice nefér, ale důležitější je, že už teď víš o tomto důležitém faktu. Neboj se běhat, posilovat, jezdit na kole. Čím víc svalů budeš mít, tím míň tě budou trápit přebytečná kila.Nejčastější chyba většiny z nás

Jakmile se rozhodneme zatočit s přebytečnými kily, první, co nás napadne, je zmenšení porcí, které kolikrát vede až k doslovným hladovkám. Možná si teď říkáš, že čím menší přísun jídla, tím větší, viditelnější a rychlejší výsledky, avšak opak je pravdou. Tento přístup je hojně rozšířený především mezi ženami. Nejdřív to začíná plánem nepřežírat se. Poté do jídelníčku zařadíme především králičí stravu, kde po přílohách a mase není vidu ani slechu, a nakonec se pro jistotu rozhodneme nejíst vůbec. Tohle je ta největší chyba, kterou můžeš udělat. Tohle hladovění pouze zpomalí látkovou výměnu a jakmile se, byť jen trochu víc najíme, vše se nám bude krásně ukládat především v tucích. Proč? Lidské tělo je velmi inteligentní stroj. Pro jistotu si něco málo uloží pro případ, že tě zase napadne hladovět.

8 přešlapů, které zaručeně zpomalují spalování

Nedostatek jídla není jedinou chybou, kterou možná i ty často děláš. Jsou to kolikrát hromady špatných návyků, které nevědomky děláš, a přitom nemáš nejmenší tušení, že právě i ty jsou důvodem toho, proč tvoje váha stagnuje nebo kila dokonce rapidně přibývají. Chceš s nimi nadobro skoncovat? Pozor si dej především na těchto následujících osm prohřešků:

 • dehydratovaný organismus
 • málo spánku
 • nedostatečný kalorický příjem
 • sedavý způsob života
 • vynechávání příloh
 • nedostatek proteinů
 • pravidelné ponocování
 • neustálé odkládání fyzických aktivit

Jez a zhubni!

Tak teď si určitě říkáš, že je to naprosto absurdní. Vždyť přeci k vysněné postavě nemůžu dojít bez omezení stravy. Jediné, co skutečně musíš omezit jsou návštěvy fastfoodů, pití slazených bublinkových nápojů, půlnoční pyžamové svačinky a podobné zlozvyky. Rozhodně si nemusíš utrhávat od úst. Jez všechno, od zeleniny a ovoce přes maso a ryby a rozhodně nevynechávej přílohyvšeho druhu. Vyškrtnutí brambor, těstovin, rýže a ostatních zdravých sacharidů z tvého jídelníčku celou tvoji snahu akorát tak zhatí a při každém občasném, byť jen ochutnání bramborové kaše, budeš mít pocit, že jsi zázračně nabrala pět kilo zpět. Tělo přírůstem hmotnosti skutečně reaguje, ale jen proto, že si ukládá to, co zase pravděpodobně dlouho nedostane.

Francouzky netloustnouNejdříve si polož otázku, proč některé národy zkrátka netloustnou a vypadají nádherně a fit v každém věku. Příkladově Italové, a především pak Francouzi. Nic tě nenapadá? Rodiny žijící v těchto zemích si rozhodně nic neodpírají. Jídlo a stolování je pro ně naprostá součást života a doslova je uctívají. Obědy, a hlavně pak večeře se vždy skládají z předkrmu, hlavního jídla a dezertu. Ano i večer! Tyto národy nepočítají svůj kalorický příjem dle stupidních fitness tabulek. Jenom dobře vědí, kolik si mohou dát a čeho. Pokud si např. taková Pařížanka dá k obědu salát jako hlavní chod, k večeři se na jejím talíři rozhodně objeví zástupce proteinů v podobě ryby či kvalitního masa a brambor nebo jiné přílohy. Po hlavním chodu následuje několik vytříbených sýrů nebo sladký dezert. Neláduje se, jí v klidua s elegancí a vše si vychutnává jako delikatesu. Rozhodně nechodí uždibovat do ledničky mezi hlavními jídly dne.Rychlé spalování i po výkonu

Čemu naopak taková Francouzka neholduje, je sport. Upocené tričko a smradlavé fitness centrum zkrátka není dost šik. Dává přednost každodennímu cardiu v podobě úklidu v domácnosti a nákupům, na které chodí pěšky, nanejvýš tak na kole. Ovšem nemusíš hned všechno dělat podle životního kréda Francouzek. Proč? Sport má samozřejmě mnoho výhod a jednou z nich je zrychlený metabolismus,dokonce i dlouho po fyzickém výkonu. Pokud máš ráda jogging, ještě dlouho po tom, co doběhneš svůj poslední kilometr, tvoje spalování pořád jede na plné obrátky a díky tomu spálíš daleko více přebytečných kalorií než ve dnech, kdy se sportu nevěnuješ. Sečteno podtrženo, pohyb je ideálním nástrojem pro krásnou postavu v každém věku.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!