Jak být šťastná

Volný čas

Přidal ivana33, dne 22. 06. 2018 ,  0x

Jak být šťastná

V dnešním poměrně pesimistickém světě je radost, když potkáš někoho výjimečně nadšeného a veselého. Takových lidí je totiž jako šafránu. Avšak otázkou je, jak to dělají, že jsou pořád tak v pohodě? Pokud nejsi úplný bručoun a suchar, určitě tě zajímá, co stojí za jejich upřímným úsměvem o roztomilými ďolíčky ve tvářích. Pro někoho je jejich přístup doslova nakažlivý a přijde to samo, zatímco u jiných lidí to chce čas a nutnou dávku trpělivosti, než přijdou na to, jak zatočit se svým kyselým obličejem a černými myšlenkami. Pokud i ty patříš do skupinky těch, kteří ke štěstí potřebují lehce popostrčit, rozhodně si přečti následující řádky, protože jsou věnované právě tobě.

5 kroků ke štěstí

Nelze předstírat, že jsou mezi námi takoví, kteří se neusmějí a neusmějí, i kdyby se je snažil rozesmát samotný Charlie Chaplin. Nemají to zkrátka v povaze. Jsou natolik zasmušilí a naštvaní na celý svět, že s nimi nehne ani stádo volů. Pozitivní je ovšem fakt, že takových bytostí běhá po světe jen pár. V případě, že někoho takového na své životní cestě potkáš, rozhodně se mu vyhni obloukem. Proč? Nejen pozitivní, ale i negativní nálada dokáže být totiž nakažlivá. Na co se ještě zaměřit? Následujících pět bodů si klidně připni magnetem na ledničku a pro jistotu na ně mrkni každé ráno, než vyrazíš vstříc zážitkům dalšího dne.

 • Negativním myšlenkám řekni NE;
 • dělej to, co tě baví;
 • obklopuj se optimistickými lidmi;
 • hýbej se, cvič, sportuj;
 • neplýtvej časem na řešení neřešitelného.

Nešťastné obdobíSamozřejmě, že v životě každého z nás je hned několik okamžiků, kdy naše emoce a snahu zůstat nad věcí zkrátka převládne smutek či žal. Pokud stůněš, rozhodně ti není dvakrát do smíchu. Když zrovna dostaneš naprosto nečekaného padáka, tak to je taky pěkná podpásovka. No a co teprve úmrtí blízkého člověka? Na to jsou i největší optimisti krátcí. Avšak smutné období tě nesmí nikdy pohltit nadlouho. I ty máš právo na krátkodobý smutek, špatnou náladu nebo depku, ale nesmí ti to přerůst přes hlavu a stát se náplní každého dne.

Šťastní lidé jsou úspěšnější

Asi si hned řekneš, že je to pochopitelné. Ještě aby neslavili, že mají úspěch. Jenže oni byli optimističtíuž dávno předtím, než svých skvělých výsledků dosáhli. Proč? Zbytečně se netrápí obavami, co řeknou ostatní; jestli se mají vrhnout do něčeho nového; zda to není ztráta času; kolik to bude stát a rozhodně si nedělají vrásky s tím, že možná všechno skončí neúspěchem. Berou totiž všechny nezdary pozitivně a jako naprosto přirozenou součást jejich života. Chceš mít taky úspěch, změň svůj pohled na svět.

10 zaručených triků, jak být happy

I když už teď víš o pěti krocích, které zaručeně vedou ke štěstí, určitě tě zajímá, jakými dalšími způsoby můžeš ještě víc podpořit, a hlavně si udržet úsměv na tváři i v srdci. Ono takových metod není nikdy dost, zvlášť pokud se jedná o tvůj velký krok udělat ze sebe věčně vysmátou a spokojenou bytost. Mezi nejznámější faktory ovlivňující pocit štěstí patří:

 • zdravá strava
 • smích
 • dostatek pohybu
 • životní nadhled
 • správný výběr přátel
 • VYŘEŠENÍ problémů
 • akceptace kritiky tvého okolí
 • relaxace
 • masáž
 • malé odměny

Štěstí na dosah

Ano, díky těmto vyjmenovaným tipům si můžeš být jistá, že se tvoje nevyvážená energie zcela promění. Ku příkladu pravidelný pohyb a sport prokazatelně pomáhá i těm nejzasmušilejším. Mohou za to hormony štěstí, které jsou jinak známe jako endorfiny. Během pohybu dochází k jejich vylučování do lidského organismu a ty se tak skutečně cítíš šťastnější. Stejně tak i tvoje strava do velké míry ovlivňuje nejen tvůj vzhled, ale také tvoje nitro. Je vědecky podložené, že např. čokoláda přispívá k lepší náladě a po všemožných dalších sacharidech se také cítíš blaženě. Ovšem nic se nesmí přehánět. Nezapomeň, že jejich nezdravá porce pomáhá také praskajícím švům od kalhot.

Měj nadhled a budeš šťastnáUrčitě si teď říkáš: „To se lehce řekne!“ Nevěš hlavu a nemrač se. Všechno jde, když se chce. Dokonce i pozitivnímu myšlení se dá naučit. Vždy, když uslyšíš sama sebe, jak zase nadáváš, na všechno se stěžuješ a jenom běduješ, zadrž a zapřemýšlej. Je to ve tvém životě skutečně tak zlé nebo jen zkrátka přeháníš? Nic totiž není tak horké, jak to na první pohled vypadá. Kromě toho, že škrtneš negativní myšlení, budeš si muset osvojit ještě jednu důležitou schopnost vedoucí k pocitu štěstí a spokojenosti. Jedná se o přijímání kritiky od lidí ve tvém okolí. Nikdy se totiž nezavděčíš všem. I když budeš dokonalá, vždy se najdou lidé, kteří tě budou kritizovat a negovat vše, co děláš a říkáš. Navíc měj na paměti, že je obrovský rozdíl mezi konstruktivní kritikou a populárním hejtováním, tedy nenáviděním všeho a všech.

Veselá žena je sexy žena

Možná se to k tobě ještě nedoneslo, ale velké poprsí, pevný zadeček a plné rty nejsou jediné, co muži považují za přitažlivé. Ti, kteří nekoukají jen na fyzický vzhled, vždy potvrdí, že to, co je na ženě nejvíc okouzlí, je právě šťastný výraz a pozitivní energie. Ani šminky a už vůbec ne plastické operace se nemůžou rovnat kráse a přitažlivosti přirozeně šťastné ženy. Je úplně jedno, jestli jsi právě singl nebo ve vztahu. Tento poznatek je obzvláště důležitý pro všechny z nás.

Proč si udržet životní optimismus

Přitažlivá a sexy energie, která srší ze šťastných žen není jediným důvodem, proč začít na svém vnitřním štěstí pracovat podstatně více. Veselí, usměvaví a šťastní lidé mají o několik dalších důvodů k radosti více. Čím se liší od těch nešťastných, negativních a věčně zakaboněných?

 • Nebývají tak často nemocní
 • Dožívají se daleko vyššího věku
 • Lépe zvládají stres
 • Slaví víc úspěchů nejen v práci
 • Dosahují vyšších cílů
 • Vypadají mladě
 • Přitahují další šťastné osoby
 • Mají krásnější a zářivější pleť
 • Mohou se pyšnit zdravějšími vlasy
 • Působí přitažlivě
 • Obvykle plodí věčně vysmáté potomky

Tajemství šťastných lidí

Mnoho těch, kterých pocit radosti vydrží téměř pořád, věří v jednu celkem záhadnou skutečnost. O co se jedná? Jsou přesvědčeni, že pozitivní a šťastná energie plodí další dobro. V praxi to znamená, že tvoje rozpoložení jako magnet přitahuje stejně laděné skutečnosti. Ku příkladu ráno vstaneš levou nohou a vše se pak táhne až do večera. Podle optimistů za to může negativita, kterou si začala hned po probuzení a nedokážeš ji setřást. Proto tolik úspěšných lidí pravděpodobně vděčí za to, co má, právě svému odhodlání udržet si úsměv na rtech a životní nadhled. Rozhodně to přinejmenším stojí za zamyšlení.Radost ze života

Ať už chceš patřit do kterékoliv kategorie, tedy mezi šťastné či nešťastné lidi, určitě má cenu uvědomit si, že legrace, veselí a smích patří k životu a musí být, i kdyby na chleba nebylo. Bez radosti bude ve tvém životě všechno mdlé a šedivé. Dokonce hrozí, že díky svému přístupu přijdeš dokonce i o práci a mnoho přátel. Negativní a pesimistické lidi totiž nikdo moc nemusí. Většinou jenom ti, kteří sami patří mezi bručouny a usměvaví lidé je provokují a rozčilují. Přinejmenším potencionální ztráta postu nebo dobrého kamaráda stojí za snahu pozvednout koutky, zatočit s paličatostí a začít se usmívat na celý svět celým svým nitrem a tělem také.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!