Jablečný ocet jako lék na hubnutí

Zdraví

Přidal ivana33, dne 12. 02. 2018 ,  0x

Jablečný ocet jako lék na hubnutí

Hledáte účinný prostředek pro štíhlou linii, udržení tělesné rovnováhy a dokonalého pomocníka při spalovaní tuků? Pak je tu právě pro vás přírodní, snadno dostupný a cenově nenáročný lék v podobě obyčejného jablečného octa.

Octová dieta

Octová dieta je vědecky ověřená a vyzkoušená. V současné době je nejpopulárnějším typem přírodních prostředků na hubnutí ve světě i u nás. Pozitivni vliv má nejen na hubnutí, ale působí blahodárně na celý organismus.Jak jablečný ocet ovlivní náš metabolismus?

Dle vědeckých poznatků je prokázáno, že právě tento ocet dokáže snížit hladinu ukládaného tuku až o 10%. Studie také říká, že konzumace jablečného octa navozuje pocit sytosti, čímž sníží přívod kalorií a povzbudí látkovou výměnu. Vyrovnáním draslíku a sodíku nastolí správnou rovnováhu tekutin v těle a nastartuje očekávanou redukci hmotnosti.

Kyselina octová jako hlavní aktivní složka

Jablečný ocet vzniká kvašením cukru z jablek a jeho následné přeměně na alkohol. V druhém kroku jsou do alkoholového roztoku přidávány bakterie, které alkohol fermentují a přetvářejí na kyselinu octovou, ta je právě onou hlavní aktivní složkou v octě. Tato aktivní složka je prospěšná nejen na snížení hmotnosti, ale má řadu dalších pozitivních účinků pro náš organismus. V přiměřené míře působí například jako:

  • desinfekce zažívacího aparátu
  • odbourává pocit únavy
  • pomáhá na kožní problémy a akné
  • používá se také při bolestech kloubů
  • snižuje krevní tlak a cholesterol
  • jablečným octem

Na co si dát pozor při octové dietě

Jablečný ocet vám může pomoci shodit několik kilogramů během krátké doby, avšak s jeho konzumací musíte být opatrní. Při dlouhodobějším užívání, nebo nesprávném dávkování vám hrozí řada potíží.

Porucha zažíváníPokud to s množstvím octového moku přeženete, může dojít k poruše zažívání. Z počátku se může objevit častější stolice, která je následkem zrychlení metabolismu. Avšak tento problém se brzy upraví a tělo si obvykle rychle zvykne na nový režim. Opomenout nesmíte ani, že kyselina octová je značně agresivní, tudíš hrozí při konzumaci vetšího neředěného množství poleptání sliznic žaludku, či porušení zubní skloviny. Proto je tato dieta vyloučena také v případě, pokud trpíte vředovou chorobou žaludku.

Správná efektivita octové kůry

Aby měla dieta tu správnou efektivitu, bude potřeba nastolit určitý pravidelný stravovací režim a zvýšit přísun tekutin. Doporučuje se také v době octové kůry vynechat alkohol, slazené nápoje, černý čaj a silnou kávu.

Jak správně hubnout s jablečným octem

Možností, jak správně využít tento přírodní přípravek na hubnutí je řada.

Asi nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem je konzumace jedné polévkové lžíce jablečného octa před každým jídlem. Samotný ocet je velmi kyselý a agresivní a proto doporučujeme pít ho zředěný do malé sklenky čisté vody.

Každé ráno nalačno, půl hodiny před jídlem vypijte roztok 1 polévkové lžíce jablečného octa ve sklenici vlažné vody. Tento nápoj lze dochutit také medem.Pokud vám jeho kyselost není po chuti, zakomponujte ho do každodenního jídelníčku jinak. Například jako zálivku na zeleninové saláty, či jiné pochutiny.

Jak dlouho by měla tato kůra trvat?

Začněte se 14-ti denní kůrou, kterou pak na týden přerušte a po té můžete opět pokračovat další dva týdny v užívání. Pokud vám tato dieta bude vyhovovat a tělu nebude působit žádné potíže, můžete užívat jak jen je libo. První výsledky se zaručeně dostaví již první měsíc. Myslete také na to, že ke krásné postavě a zdravému tělu vede především vyvážená strava a dostatek pohybu, ne půl litru vypitého jablečného octa denně.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!