Pomůže pauza ve vztahu?

Vztahy

Přidal ivana33, dne 15. 04. 2019 ,  0x

Pomůže pauza ve vztahu?

Čas od času se u některých párů stává, že se dostanou do bodu, kdy nevědí jak dál. Obvykle se jedná o dlouhodobé krize, během kterých ani jeden z partnerů nejevil zájem najít řešení. Tehdy se nabízí několik možností: upřímný rozhovor, rozchod nebo pauza, během které si oba utříbí myšlenky a po vymezeném časovém rozmezí si sdělí svá rozhodnutí.

Když se neumíme rozejít

Za onou pauzou se také může skrývat neschopnost partnera oznámit oficiální ukončení vztahu. Nejčastějšími důvody jsou lítost a dále strach z osamělosti. Svůj protějšek už nějaký ten pátek známe a bojíme se, co s ním bude, pokud mu dáme košem. Tehdy zvolíme menší zlo a vyhlásíme pauzu. Důvodem číslo dvě je už zmiňovaný strach z osamělosti. Dlouho jsme byli ve vztahu a teď si nedokážeme představit, že budeme single. Co si počneme? Raději se rozcházet nebudeme, řekneme, že si dáme pauzu a ono se to nějak vyvrbí. V obou případech je ono odloučení obrovskou chybou a ztrátou času.Malý odpočinek od partnera je prospěšný

Co se naopak nedá považovat za možnou předzvěst rozchodu? Řeč je o víkendových výletech rezervovaných čistě pro dámy nebo naopak pánské jízdy. V případě, že se občas rozhodneme strávit pár dnů bez partnera a dát tak přednost přátelům, kteří si s sebou své drahé polovičky také neberou, nejedná se o zmiňovanou pauzu ve vztahu. Takové odreagování je zdravé a rozhodně se doporučuje. Pokud trávíme až příliš mnoho času se svým partnerem, může to vést k ponorce, kdy nám začnou vadit i maličkosti. Rozhodně si takové chvilky dopřejme. Pročistí se vzduch a vztah je hned lepší.Kdy je lepší se rozejít?

Rozchod není pro nikoho jednoduchý, obzvlášť u dlouhodobějších vztahů. Nejsme si vždy jistí, jestli chceme celý vztah na vždy ukončit nebo si dát jen určitou pauzu na přemýšlení. Avšak v jakých případech ani ono odloučení nepomůže?

 • Každý se ubíráme jiným směrem
 • Na seznamu „pro a proti“ je více „proti“
 • Ztrácíme své vlastní já
 • Když je jedinou formou komunikace hádka
 • V případě neustále se opakujících nevěr
 • Hra na pauzu je nebezpečná

Spousta lidí má sklony k teatrálnosti, všechno přehání a vyhlášení pauzy z jejich strany může být na pořadu každého dne. U takových případů se nejedná o potencionální ukončení vztahu, ale o jejich způsob, jak druhému v podstatě vyhrožovat nebo ho tak upozornit, že ve vztahu není něco v pořádku. Protějšek většinou zbystří, snaží se polepšit, ale vlastně se tím nic nevyřeší. O problémech se musí mluvit. Nikdo nečte myšlenky, a proto je potřeba vyložit karty na stůl, jinak se jednoho dne může stát, že o partnera, který neustále vyhlašuje pauzu, už nebude mít ten druhý zájem.

I pauza ve vztahu musí mít pravidla

Pokud chceme, aby nám odloučení od partnera pomohlo, musíme dodržet určité dekorum. Nejlepší je, když si stanovíme jasné mantinely, za které během té doby, kdy se neuvidíme, nepůjdeme.

 • Nebudeme si volat, psát textové zprávy nebo být v jakémkoliv jiném kontaktu
 • I když budeme od sebe, zachováme si věrnost
 • Určíme si délku pauzy (min. měsíc)
 • Nenutíme toho druhého, aby nám co nejdříve sdělil své rozhodnutí
 • Nevyzvídáme informace o partnerovi u jeho přátel či rodiny
 • Odloučení neprotahujeme, ale také nezkracujeme
 • Nenavazujeme vztahy s někým novým

  Nevěra během pauzy

  Na závěr nelze nezmínit tu nejčastější chybu v době, kdy jsou partneři od sebe. Řeč je o aférce, ať už jednorázového rázu nebo té dlouhodobé. Jedná se o obrovské porušení pravidel pauzy, které definitivně vede k oficiálnímu rozchodu. Pokud je jeden z partnerů během odloučení nevěrný, naprosto tak zničí důvěru, která je v každém vztahu zcela klíčová. Takže v případě, že již teď máme zaječí úmysly, raději vztah ukončeme rovnou a žádnou pauzu nevyhlašujme.

  Další článek


  Komentáře:

  Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

  Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
  Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!