Oxid dusnatý jako lék

Zdraví

Přidal ivana33, dne 22. 03. 2019 ,  0x

Oxid dusnatý jako lék

Většina lidí v určitém věku začne mít problémy s krevním tlakem. Na vině je zejména špatný životní styl a celkový režim. Pro snížení krevního tlaku ale nemusíte ihned letět s receptem do lékárny, ale vyzkoušet můžete i alternativní medicínu, jež spočívá v léčbě NO neboli oxidem dusnatým. Ten se nachází v každé naší buňce a tvoří se v tepnách. V těle ho máme většinou dostatečné množství, ale je možné, že se se zvyšujícím věkem vytrácí, a proto se objevila metoda, která by jej měla navracet.

Kde se oxid dusnatý nachází

Oxid dusnatý pomáhá pružnosti cév, neboť je NO molekula, která signalizuje, když je třeba tepny rozšířit. Když ale bude oxidu dusnatého v těle málo, cévy se nebudou mít možnost rozšiřovat správně a tím hrozí riziko i dalších kardiovaskulárních chorob, nejenom pouhé zvýšení krevního tlaku. Oxid dusnatý tak zabraňuje tvorbě krevních sraženin, které způsobují mozkovou mrtvici a srdeční infarkt.NO se nachází v kardiovaskulárním a nervovém systému po celém těle. Kromě ovlivňování pružnosti cév má za úkol i ovlivňovat funkčnost dalších životně důležitých orgánů jako jsou plíce, ledviny, žaludek, a také srdce.

Kromě zmíněného, oxid dusnatý dokáže zpomalovat aterosklerotické pláty v cévách. Podle některých odborníků dokáže oxid dusnatý také bojovat nejenom s infekčními bakteriemi, viry a parazity, ale i s buňkami rakoviny, zvláště po prodělání chemoterapie.

Léčba pomocí NO

Dřívější léčby neprůchodnosti tepen se bez rizikového chirurgického zákroku neobešly. Metoda mimo tento rizikový zákrok byla považována za nemožnou, ale až do doby, co se objevila léčba pomocí oxidu dusnatého.

Dle oborníků se oxid dusnatý používá k léčbě zejména kardiovaskulárních chorob, rakovinotvorných chorob a snižování cholesterolu. Jak mnozí víme, „špatný“ cholesterol se uchycuje v cévách a tím jsou neprůchodné. Oxid dusnatý s ním s pomocí léčby ve větším množství dokáže bojovat.Léčba NO pomáhá snižovat cholesterol souběžně s předepisovanými slatiny, jako je Lipitor a Mecavor. Léčba slatin společně s oxidem dusnatým je nejenom bezpečná, ale také je účinnější než při předepisování jednoho druhu.

Kromě zmiňovaných faktů se oxid dusnatý dokáže poprat i s erektivními poruchami, které může způsobit stáří či choroba.

Oxid dusnatý dále léčí i žaludeční vředy tak, že zajistí normální prokrvování trávících enzymů a trávícího ústrojí.

V současné době se studie snaží získat takové informace, aby dokázala s pomocí NO preventivně léčit i Alzheimerovu chorobu. Dalo by se tak obecně říct, že se oxid dusnatý využívá jako lék k dlouhověkosti, neboť zničením chorob, jako je mrtvice či Alzheimerovy choroby by přispěla k delšímu a komfortnějšímu způsobu života.

Oxid dusnatý celkově bojuje s:

 • bércovými vředy
 • revmatickou artritidou
 • dermatologickými potížemi
 • špatně se hojícími rány či pooperačními rány
 • diabetickou polyneuropatií neboli diabetickou nohou
 • popáleninami
 • močovou inkontinencí
 • sníženou funkcí ledvin neboli renální insuficiencí
 • erektilními potížemi
 • zánětlivými onemocněními
 • infekčními a rakovinotvornými buňkami
 • kardiovaskulárními chorobami

Klinika pro preventivní léčbu

V současné době existuje například klinika PREMEDICAL, která se snaží léčit zmíněné choroby pomocí prevence, tedy předepsání užívání oxidu dusnatého.

Léčba je bezpečná, jelikož sestává z uhlíkových bandáží, k předepsání léků či k předepsání potravinových doplňků.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!