Narcista - Muž ve vztahu

Vztahy

Přidal ivana33, dne 16. 04. 2019 ,  0x

Narcista - Muž ve vztahu

Co je to narcismus? Obvykle se uvádí, že se jedná o přebujelý pocit vlastní důležitosti nebo také namyšlenost. Mnoho lidí si tento pojem mylně vykládá jako přehnaný zájem o svůj zevnějšek. Ve skutečnosti se jedná o poruchu osobnosti, která může mít až nedozírné následky. Mnoho psychologů uvádí, že typický narcista doslova pohřbí svoje skutečné já a vytvořil si jiné, zcela falešné, které je v jeho očích dokonalé. Dá se říct, že je to určitý obranný mechanismus vůči okolí.

Typické znaky narcistyJak poznat, že je váš partner narcista? Tito lidé vykazují konkrétní znaky chování. O jaké se jedná?

 • Věří, že uděláte cokoliv, o co vás požádá.
 • Má mylný dojem, že v jakékoliv situaci existuje jen jeden úhel pohledu, a to je ten jeho. V případě, že mu budete oponovat, rozčílí se.
 • Obvykle nechápe pocity ostatních. Nedokáže se do ostatních vžít a viditelně mu chybí empatie.
 • Typické jsou pro něj přehnané reakce. Pokud se rozčílí, je jedno, co bylo příčinou. I když se jedná o naprostou maličkost, vztek je opravdu veliký.

  Kdo je a není narcista

  Vztah s narcistou není rozhodně jednoduchý. Může vám to velmi ublížit. Dobře si rozmyslete, jestli chcete v takovém vztahu setrvat, protože vás rozhodně nečeká procházka růžovou zahradou. Jak ale poznat, že jste ve vztahu s narcistou? Existuje mnoho varovných znaků. Jedná se o řetězec opakujících se reakcí, a ne o ojedinělé momenty. Z tohoto důvodu je důležité, abyste narcismus nezaměňovalis chvilkovým špatným rozpoložením.

  Varovné signály, že jste ve vztahu s narcistou  Odhalit, že je váš partner narcista, není až tak těžké. Nějakou dobu už se znáte, a proto víte, jak obvykle reaguje, jak se chová, jaký je jeho postoj k vám a k sobě samému. Abyste si byli jisti, pomůžou vám tyto následující čtyři signály:

  • Vyvolává ve vás vinu
  • Věří, že je někdo ojedinělý
  • Musí být vždycky po jeho
  • Manipuluje s vámi

  Co si počít s narcistou?

  Tak a je to jasné. Váš partner je narcista. No ale co dál? V podstatě máte dvě možnosti. Ze vztahu odejít nebo zůstat a naučit se, jak s ním vyjít. Není narcista jako narcista, i oni se liší. V případě, že vás váš partner neustále slovně ponižuje a shazuje, není důvod ve vztahu nadále setrvávat. Avšak pokud jste už u svého partnera zahlédli, jak milý dokáže být, váš vztah má naději.

  Váš partner potřebuje odbornou pomoc

  Pokud chcete váš vztah zachránit, budete muset být opravdu silná. Narcismus je podobný problém jako třeba deprese nebo úzkost. Je to porucha, která se musí řešit s odborníkem. Trvejte na tom, aby vyhledal psychologickou pomoc. Pokuste se spolu vybrat vhodného terapeuta. Uvidí, že se snažíte a máte zájem mu pomoct. Pokud se vám to podaří a váš partner skutečně půjde na sezení, krok číslo jedna jste splnili. Avšak jen to nestačí. Před vámi bude ještě dlouhá a strastiplná cesta.  Narcista a kouzlo komplimentu

  Nejhorší situace, které s narcistou můžete prožít, jsou hádky. Problém je v tom, že stačí maličkost, abyste se ho dotkli nebo ho rozzuřili. Jak už bylo řečeno, narcista má utkvělou představu o tom, že bude vždy po jeho a vy mu musíte vždy vyhovět. Není snadno se s ním domluvit. Avšak existuje jakési pomyslné lano, kterým je kompliment. Narcisti pochlebování přímo milují. Není na světe lepší způsob, jak takového člověka uklidnit. Stačí, když mu za něco vyšvihnete poklonu a hned se s ním lépe jedná. Pokud tedy chcete pokračovat ve vztahu, tento trik se vám bude ještě mnohokrát hodit.

  Další článek


  Komentáře:

  Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

  Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
  Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!