Jakou zvolit barvu vlasů

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 26. 03. 2019 ,  0x

Jakou zvolit barvu vlasů

Určitě to znáš. Víš, že jsi se objednala u své kadeřnice, abys zcela změnila svoji barvu vlasů, ale pokud jde jen o nějaké malé změny, obvykle přemýšlíš, jak bys ušetřila peníze za profesionální barvení a raději se uchýlíš k domácímu způsobu a jedné z barev, kterou najdeš na pultu tvojí nejbližší drogérie. Jenže zvolit tu správnou barvu není vůbec jednoduché. Navíc po všech těch trendy s ombré nebo dokonce šedé, která frčela několik let, už vůbec nevíš, co je hot a naopak not. Co teprve, až dojdeš k onomu regálu s barvami na vlasy a zjistíš, že to opravdu není jen o blond nebo hnědé. Jsou jich snad tisíce…

Barva vlasů a tón pleti

Samozřejmě, že jistá pravidla říkají, že slušet ti bude všechno, avšak všechny víme, jaká bývá realita a původní očekávání. Kvalita barev na vlasy za mnoho let neskutečně stoupla, a proto je možné přebarvit i ženu s havraními vlasy na plavovlasou krásku. Není to ani tak o barvě, jako spíše o jejím odstínu, a právě ten ti musí padnout. Na čem všechno závisí? Na barevném tónu tvoji pleti. Tímto se ale dostáváme k další otázce… Jaký je tvůj tón pleti? Tady je několik tipů ostřílených stylistů, které ti jistě poradí uvědomit si, jaký odstín vlasů se k tobě bude hodit nejlépe a ty získáš barvu svých snů.

4 kroky k ideální barvě vlasů


Odlíčení obličeje. Až když smyješ poslední stopy všech líčidel, uvidíš svoji skutečnou barvu pleti. Make-up a korektory ti obvykle mění tvůj odstín. Vypadáš tak o něco světlejší nebo naopak snědší.

Denní světlo. Je tvůj kamarád nejen při focení nebo líčení. Avšak dokáže být i zrádné, protože mu nic neunikne. Teplota světla zapříčiní, že tvá pleť vypadá až drasticky odlišně pod různým osvětlením. Než začneš zkoumat svůj typ pleti, přesuň se ideálně do místnosti s velkými okny a dostatkem denního světla.

Test barev. Podrž si u obličeje tričko ve světle šedé nebo modré, pak ho odlož a přilož k obličeji tričko v červené nebo žluté barvě. Pokud tvoje pleť vypadala lépe v kombinaci s šedou nebo modrou, pravděpodobně máš studený odstín pleti. V opačném případě se jedná o teplý odstín.

Správná volba podle barvy žil

V případě, že si pořád nejsi jistá, mrkni na žíly na zápěstí. Jejich barva ti hodně napoví. Lidé, jejichž žíly jsou modré až fialové, patří do kategorie s pletí ve studeném tónu. Avšak druhá skupina s žílami v zelenkavé barvě, má dozajista teplý odstín pleti. Tento test žil proveď až po výše uvedených třech krocích. Víc výsledků rovná se větší jistota. Neboj se poprosit o radu. Požádej nejlepší kamarádku, sestru nebo známou, ať ti u všech testů asistuje a zhodnotí výsledky společně s tebou.

Barva vlasů a teplé tóny pleti

Pokud jsi představitelka teplého tónu pleti, měla bys zvolit barvu vlasů ve studeném tónů, abys vše vzájemně doplnila. U těchto barev je už často v názvu uvedené slovo studený či studená. Ženy se světlou pokožkou, které sní o blond barvě vlasů, by měly sáhnout po odstínu champagne nebo platinové. Tento tón pleti vypadá skvěle i se stříbrnými a šedými odstíny. V případě, že sníš spíše o hnědé barvě vlasů, doplň svůj teplý tón pleti studenými odstíny hnědé nebo případně zrzavé.Výběr barvy u tmavých odstínů pleti

Ačkoliv se v naší zemi objevují spíše bledulky různých kategorií, určitě se mezi tvými kamarádkami najde minimálně jedna, která má snědou pleť. V případě, že je to přímo tvůj případ a máš tmavší pokožku s teplými podtóny, vyber si takovou barvu vlasů, která je světlejší nebo naopak tmavší než tvoje pleť. Tímto způsobem zabráníš tomu, že budeš vypadat jako jednobarevné cosi. No představ si třeba, že tvoje kamarádka se ne a ne opálit do bronzova a její pleť bude vždy spíše popelavá. K tomu zvolí světle hnědou, která ve výsledku chytne popelavý tón a výsledkem je naprostá katastrofální kombinace.

Barva vlasů a studené tóny pleti

Nesmíme zapomenout i na druhou kategorii. Má tvoje pleť studené podtóny? Tvým úkolem bude najít protiklad, tedy barvu s teplými podtóny. Na pultech drogérií hledej slova, mezi která patří medová, čokoládová, studená. V podstatě je jedno, jestli je tvoje pokožka světlejší nebo tmavší, důležité je vybrat teplou a bohatou barvu vlasů. S touto kombinací nešlápneš nikdy vedle.

Pozor na určité typy blond

Už tady zazněly typy pro zástupkyně s pletí v teplých tónech. V případě, že patří mezi studené tóny pleti, měla bys postupovat prakticky opačně. Chceš se proměnit v blondýnku? Zapomeň na champagne nebo blond se stříbrnými tóny! Ty jsou rezervované pro teplé tóny pleti. V tvém případě bude nejlepší písková blond nebo zlatavá. V případě obarvení na tmavovlásku rozhodně sáhni po čemkoliv čokoládovém. S takovou kombinací budeš vždycky vypadat božsky!

Barvení – rady nad zlatoKdyž už jsme u toho barvení, nezapomínej na nejdůležitější pravidla:

  1. Upřednostňuj kvalitu před nízkou cenou nebo lákavou slevou.
  2. Drž se výběru podle tónu tvojí pleti.
  3. Zvaž pro a proti domácího barvení a raději se svěř do rukou odborníků.
  4. Zeptej se na názor mužů. Obvykle mívají upřímnější odpověď než tvoje milovaná nejlepší kamarádka.
  5. Konečné rozhodnutí ohledně výběru barvy si dobře promysli.

Trendy v barvení

Nezapomínej také na fakt, že to, co zrovna letí, nemusí vždy vypadat skvěle a většinou se vymyká i logickému myšlení. Řeč je o různých pastelových barvách, které se stejně hodí tak maximálně na letní festival. V přirozenosti je krása. Tohle zlaté moudro platí především u barvy vlasů. Všechny ty barevné výstřelky à la cukrová vata nebo elfí královna vypadají dobře na obálkách časopisů, avšak představ si, jak takovou barvu budeš ladit s formálním oblečením do práce?

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!