Jak zesvětlit tmavé vlasy?

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 20. 05. 2019 ,  0x

Jak zesvětlit tmavé vlasy?

Každá z nás je originál. Některé ženy si toho váží a snaží se tudíž za každou cenu zůstat samy sebou. Jiné naopak udělají snad cokoliv v cestě za vysněným snem vypadat ideálně naprosto jinak. Většinou mají vysněný ideál krásy, který hledají mezi hollywoodskými hvězdami, světovými modelkami nebo instagramovými celebritami. Obvykle je první změnou v pořadí změna odstínu vlasů. Jak na to? Existuje pouze chemické zesvětlování v prostorách profesionálního kadeřnického salónu nebo si může každá z nás zesvětlit své bujné kadeře v pohodlí svého domova a za pomocí toho, co najde v lednici nebo spíži?

Zesvětlování bez chemikáliíJak už asi poslední otázka napovídá, ano, je to tak. Skutečně si můžeš vybrat mezi více a méně invazivní metodou zesvětlování tmavých vlasů. Dnes světem hýbe eko, bio, vegan a bůhví ještě jaká móda s obrovským důrazem na ekologičnost, udržitelnost apod. Takže pokud i ty patříš mezi velké ekoložky, určitě sáhneš po tom, co máš doma a co ideálně obsahuje nula chemikálií a jiných aditiv. Stačí když otevřeš lednici nebo se mrkneš do špajzu a postupně sesbíráš tyto produkty, které má snad každá z nás běžně doma.

Zesvětlovači vlasů u tebe doma

Tyto pomocníky nemusíš hledat jen u sebe doma. Největším, nejsilnějším a zaručeně přírodním zesvětlovačem je sluníčko, avšak o něm až později. O které potraviny nebo běžné položky nacházející se ve tvé kuchyni se tedy jedná? Nezapomeň, že je to jen krátký výčet. Není nutné je míchat všechny dohromady. Stačí si vybrat jednu položku z mnoha.

  • med
  • ocet
  • heřmánek
  • jedlá soda
  • citron
  • med
  • a jiné

S rebarborou na vlasy opatrněKromě již zmiňovaného sluníčka ti ve výše uvedeném seznamu chybí ještě jeden přírodní kouzelník, který odstín tvých vlasů zesvětlí opravdu výrazně, i o několik odstínů, a proto tudíž pozor. Po rebarboře bys měla sáhnout pouze v případě, kdy potřebuješ skutečně silný kalibr. Navíc je tu ještě jedno varování. Rebarbora a jakékoliv přípravky s přídavkem rebarbory ti velice snadno mohou způsobit další nemilé problémy. Stává se totiž, že tato rostlinka může vlasy dokonce místo zesvětlení ztmavit nebo v případě blondýnek, obarvit jejich vlásky do sluníčkové žluté, a to si určitě nepřeješ. Opatrnosti není nikdy dost a v tomhle případě to platí dvojnásob. Tato volba je rozhodně pro tmavovlásky bezpečnější. Pokud už začínáš přecházet do kategorie blondýnek a chceš své vlasy ještě o něco zesvětlit, raději sáhni po něčem jiném.

Nestane se to přes noc

Než se podíváme na zoubek klasičtějšímu a pořád výrazně preferovanějšímu způsobu zesvětlování tmavých vlasů, měla by ses smířit a vlastně i přijmout jeden fakt. Pokud se tak nestane, svým vlasům jen uškodíš a katastrofa může být nedozírná. Řeč je o trpělivosti. Jak důležitá schopnost v tolika životních situacích a odvětvích. Pokud máš v plánu zesvětlovat své bujné kštice, dodrž jedno z nejdůležitějších pravidel. Na výsledný efekt si počkej! Jak je to myšleno? Po jedné, ať už přírodní nebo chemické proceduře zesvětlování, nedosáhneš hned tolik očekávaného výsledku. Rozhodně to nelámej přes koleno.

Trpělivost světlejší odstín přináší

Důvodů je hned několik. Jakmile jdeš proti svojí originalitě, příroda se jen tak nevzdá. Můžeš své vlasy zesvětlit, ale nebude to přes noc. Ano, můžeš použít opravdu nejinvazivnější způsoby, jenže touto cestou s velkou pravděpodobností na tvé hlavě zbyde tak akorát chmýří. Chceš se podobat Rákosníčkovi? Tuším, že ne! I tady tudíž platí zlaté pravidlo, že na nejlepší věci se vyplatí počkat.

Zesvětlení u kadeřníka

Pojďme se teď podívat na starou známou klasiku. Zesvětlování u kadeřníka. Než se vydáš do vyhlášeného kadeřnictví, zeptej se a zajímej se. V dnešní době internetu není problém najít dobré i špatné recenze. Takže šup šup. Jde přeci o tvoje vlasy. Kdo má jaký přístup? Je lepší on nebo ona. Zeptej se kamarádek, sestry, známé… Nezapomeň také, že nejvyšší cena neznamená nejvyšší kvalitu.Obvykle je to dokonce zcela naopak.

To správné zesvětlování krok po kroku

Pokud ti hned ve dveřích vlasový specialista bude tvrdit, že dnes odejdeš jako plavovlasá blondýnka, tak se raději urychleně otoč a utíkej pryč. Tohle je totiž naprostý nesmysl. Takto velice snadno poznáš, jestli se jedná o profíka nebo nikoliv. Zkušený kadeřník nebo kadeřnice ti vysvětlí, že se ještě párkrát potkáte a mezi jednotlivými návštěvami bude delší pauza. Profesionál dobře ví, že odstín je nutné zesvětlovat po malinkatých krůčkách.Slunce svit a hned jsou vlasy světlejší

Nakonec nemůžeme zapomenout na všemi milované sluníčko. Díky němu má každá z nás především v letních měsících o poznání světlejší vlásky, ať už chceme nebo ne. Je to skvělé a zcela zdarma! Komu by se to nelíbilo. Takže pokud si ještě nejsi úplně jistá, nech to na sluníčku, udělej si třeba několik selfíček, abys viděla výsledek na vlastní oči a uvidíš, v kterém odstínu ti to sluší víc. Vyplatí se zeptat i na názor okolí, a především pak partnera. Přeci jen mají o našem vzhledu poměrně jasno. 

Pamatuj na odrosty

Většina z nás si představuje tu plavovlasou nádheru, jenže si vůbec nepřipustí jednu důležitou skutečnost, kterou jsou opravdu odporné odrosty. Nikdy nevypadaly, nevypadají a nebudou vypadat hezky na žádné z nás. Co z toho vyplývá? Chceš do výrazného zesvětlení investovat všechen ten čas, a především pak peníze? Není to jen o jednom zákroku. Bude to běh na dlouhou trať, který nemusí nikdy skončit a ty můžeš svého rozhodnutí velmi brzy litovat. Dobře se před proměnou rozmysli anebo se smiř, že budeš donekonečna kontrolovat délku tvých odrostů. Není nakonec lepší tvoje přirozená krása?

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!