Jak ukončit vztah

Vztahy

Přidal ivana33, dne 28. 11. 2019 ,  0x

Jak ukončit vztah

Mezilidské vztahy jsou komplikované. Vkládáme do nich čas, emoce, důvěru a samozřejmě i peníze. Jenže jak už to bývá, lidé se schází a rozchází. Všichni hledáme dokonalého partnera, se kterým chceme založit rodinu a společně zestárnout. Pokud nám náš partner nevyhovuje, kompromisy už došly a dál nelze pokračovat, je to ta chvíle, kdy vztah pomalu spěje ke konci. Jak ale ze vztahu ven, aby vše proběhlo nejklidnějším způsobem?

Jak se rozejít v klidu

Scény, pláč, výčitky, nádobí létající vzduchem a kolikrát i facky. Kopačky nejsou příjemná věc a pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by je rád dostával. Dostat košem zkrátka minimálně zamrzí, i kdyby se jednalo jen o krátkodobou známost. Pokud sbíráte odvahu k tomu, abyste partnerství ukončili, určitě si přejete, aby to co nejméně bolelo obě strany. Chcete to vyřešit s chladnou hlavou a dospěle. Jenže nikdy nemůžete dopředu vědět, jak zareaguje váš nebo vaše už skoro ex. Můžete se stavět třeba na hlavu, pravdou pořád zůstává, že klidný rozchod vám nic a nikdo nezaručí.Nejhorší způsoby, jak odejít od partnera

Manuál na ideální rozchod neexistuje, avšak můžete se vyvarovat nejčastějších chyb, kterými daného člověka zaručeně rozčílíte. Jak se tedy rozhodně nerozcházet?

  • po telefonu
  • prostřednictvím e-mailu
  • na sociálních sítích
  • ve formě vzkazu na papírku
  • na veřejnosti
  • v přítomnosti členů rodiny nebo přátel partnera
  • na sv. Valentýna, narozeniny partnera, těsně před Vánoci nebo během nich
  • přes prostředníka – např. vašeho kamaráda nebo kamarádky
  • tajně a bez jediného slova vysvětlení

Opravdu se chcete rozejít?

Než půjdete s pravdou ven, ujistěte se, že rozchod je skutečně to, co chcete. Váháte, tápete, nevíte si rady? Sepište si na papír všechny klady a zápory vašeho protějšku. Druhým krokem by mělo být zodpovězení důležitých otázek týkajících se přítomnosti, a především pak budoucnosti vaše vztahu. Chcete oba to samé nebo se vaše představy o životě zcela rozcházejí? Milujete svého partnera takového, jaký je nebo se ho neustále snažíte měnit? Dokážete si představit, že se někdy vezmete a založíte spolu rodinu? Pokud vás při pomyšlení na vašeho partnera napadají jen samá negativa a na poslední tři otázky zazní vždy jasné ne, výsledek je jasný. Rozchod je ve vašem případě nevyhnutelný.Vysvětlení, proč odcházíte

„Je konec.“ Tak tahle věta rozhodně nestačí a je to pochopitelné. Pokud někomu dáme košem, je normální, že se daná osoba dožaduje vysvětlení. Každý chce zkrátka vědět, proč to nevyšlo, čí je to vina, jestli to ještě nejde zachránit atd. Pokuste se předem připravit větu, která jasně vyjádří váš důvod k rozchodu. Měla by být stručná a jasná. Zapomeňte na výčitky a hrabání se v minulosti. S vysvětlováním to nepřehánějte. Celá situace by měla být co nejkratší, avšak přesto spravedlivá, a především taktní k druhé straně.

Rozejít se musíte vy

Na závěr nesmí chybět kapitola sama o sobě. O kom je řeč? Přeci o lidech, kteří zůstávají ve vztahu z finančního důvodů. Je přeci pohodlnější být na účty dva. Do stejné skupiny patří i zbabělci s hromadou tajných aférek, které jim slouží jako náhradní hnízdečko pro případ, že by se všechno provalilo. V dnešní době jsou takoví lidé jako virus. Jejich počet neustále narůstá. Pokud máte takový protějšek doma, s rozchodem musíte rozhodně přijít vy sami. Těmto lidem je dobře všude, kde jim ostatní odpustí jejich zbabělé chování. Nikdy k vám nebudou féroví a upřímní. Obrňte se trpělivostí a raději dopředu počítejte s možnými sliby, které se nikdy nenaplní nebo také citovým vydíráním. Rozchod neodkládejte, protože tito lidé se nemění, a tak není nad čím přemýšlet.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!