Jak udělat vymývací lázeň na vlasy

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 30. 11. 2018 ,  0x

Jak udělat vymývací lázeň na vlasy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Především ženy se neustále pídí po tom, jak mít zářivou, hustou a zdravím překypující hřívu. Jsme schopny zkusit téměř cokoliv v honu za překrásnými vlasy jako z reklamy. Další věc, se kterou také často nejsme spokojené, je barva našich vlasů. Blondýnky chtějí být brunetkami, brunetky zase blondýnkami a tak dále. Vždy chceme to, co zrovna nemáme a uděláme proto úplně všechno. Často se nebojíme zacházet do extrému, a především pak co se týká barevné škály barev na vlasy. Avšak jak si poradit s nepovedenými experimenty?

Odbarvovací lázeň

V případě, kdy jsme to s barvením naší kadeře totálně přestřelily nebo se nám prostě už jen nelíbí současný odstín a chceme změnu, musíme se smířit s tím, že to jen tak lehce a rychle nepůjde. Ať už se rozhodneme odbarvovat doma nebo navštívit kadeřnické studio, musíme se především obrnit velkou trpělivostí. Tahle změna nepůjde lusknutím prstů. Kromě toho musíme dodržet správný postup složenísamotné lázně, a dále i vymývání, abychom si vlasy ještě víc nezničily.Vymývání barvy mnoha způsoby

Když už se rozhodneme odbarvovat to, co máme momentálně na hlavě, máme hned několik možností. V podstatě záleží především na nás a našich preferencích, jak rychle se chceme současného odstínu zbavit. Nejúčinnějším a nejefektivnějším způsobem, kdy výsledky uvidíme téměř okamžitě, je směs s peroxidem, kterou používají i profesionální kadeřníci ve svých studiích. V případě, že se přikláníme spíše k přírodním, a ne tolik invazivním způsobům, můžeme zapátrat mezi dary matky přírody nebo se jednoduše mrknout do spíže či ledničky.

Zesvětlování po domácku

Příroda nás nikdy nepřestane udivovat. Nachází se v ní nespočet surovin a jiných kouzel, které dokážou hotové divy. Další pomocníky najdeme v naší lednici, aniž bychom kdy dříve tušily, že právě oni dokážou zesvětlit barvu našich vlasů až o několik odstínů. Pokud tedy nechceme hned sáhnout po nejsilnějším chemickém kalibru peroxidu, můžeme si vybrat z těchto méně invazivních alternativ:

 • med
 • ocet
 • citrón
 • heřmánek
 • rebarbora
 • jedlá soda

  Peroxidová lázeň na vlasy

  Jak už jsme si řekly, pokud chceme, aby se výsledky dostavily okamžitě, budeme muset sáhnout po osvědčeném peroxidu. Rozhodně se tento silný způsob vymývání barvy doporučuje spíše svěřit do rukou odborníka. V případě, že si chceme poradit samy, musíme pečlivě dodržet postup. Co budeme potřebovat?  • Odbarvovací prášek
  • 6% peroxid vodíku
  • Šampon, který běžně používáme
  • Kvalitní regeneraci na vlasy
  • Vodu

   Postup zesvětlování peroxidem

   Když už jsme si nachystaly všechny potřebné složky, všechny smícháme ve stejném poměru, tedy 1:1:1:1:1. Rozhodně bychom se měly vyhnout nápadům, že něčeho dáme víc, ať to má lepší účinek. Peroxid je sice nejúčinnější, ale zároveň naše vlasy budou trpět nejvíce ze všech možných zvolených způsobů na vymytí barvy. Jak na to?

   Vlasy si rozdělíme na tři části.

   Každou z nich smíchanou směsí postupně barvíme od spodních částí nahoru.

   Dále vlasy promasírujeme podobným způsobem, který běžně aplikujeme během obyčejného mytí šamponem.

   Směs necháme na vlasech působit zhruba 60 minut, avšak tato doba je individuální.

   Nečekejte zázraky.

   Nejdůležitějším a posledním krokem vymývací lázně je přijmutí faktu, že nemůžeme čekat neskutečné výsledky ihned. Pokud odbarvujeme například z poměrně tmavě hnědé na světlejší či dokonce blond, rozhodně tohoto odstínu nedocílíme po první vymývací lázni. Zesvětlování musíme provést opakovaně, ale rozhodně ne okamžitě, až po uplynutí minimálně jednoho měsíce, jinak si vlasy můžeme nenávratně zničit a vysušené vrabčí hnízdo na hlavě s neidentifikovatelnou barvou nechce žádná z nás.

   Další článek


   Komentáře:

   Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

   Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
   Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!