Jak správně mýt vlasy?
Přidal ivana33, dne 10. 03. 2019 , 0x
Jako dítě tě to určitým způsobem učili rodiče, a hlavně ti připomínali, že si je máš mýt každý den nebo alespoň obden a teď se zase dozvídáš, že je to celé špatně. Pokud si i ty zmatená, jak si tedy správně mýt vlasy, věř, že nejsi jediná.
Na postupu mytí opravdu záleží
Na dodržování správné techniky opravdu záleží a díky ní pocítíš výrazný rozdíl, co se týká zdraví, odolnosti i lesku vlasů. Avšak pokud se dopouštíš častých chyb, můžeš tak své krásné lokny akorát tak zničit. Naštěstí je dnes ve světě řada vlasových mágů, kteří se rádi podělí o své zkušenosti a cenné rady i s naprosto běžnými smrtelníky, kteří s profesionálními kadeřníky nemají nic společného.
1. Začni s opláchnutím
I prádlo potřebuje nejdřív proprat, než ho hodíš do pračky a k němu přidáš čistící prostředky, zvlášť pokud čelilo každodenním nečistotám. A tak i vlasy musí být celé mokré, než na ně naneseš šampón. Vlasoví odborníci tvrdí, že teplá voda otevírá strukturu vlasu a díky ní se z něj uvolní nečistoty a vznikne prostor pro dokonalé nanesení šampónu, který se dostane do vlasu hlouběji, než kdyby byl nanášen na suché vlasy.
2. Jsi dlouhovláska? Nejdříve kondicionér!
Ano, není to omyl. Je délka tvých kadeří delší než po ramena? Přední světoví kadeřníci radí začít s trochou kondicionéru ještě před nanesením šampónu a pak ho lehce opláchnout. Tento postup zamezí vysušování konečků a jejich dalšímu poškození, ke kterému dochází během jejich mytí. Tento tajný tip vlasových špiček ti zajistí nádherný lesk od kořínků až ke konečkům, a navíc vyplní trhlinky ve vlasových vláknech, které zacelí a hydratuje.
3. Šampón jen na kořínky vlasů!
Na tomto názoru se shoduje naprostá většina vlasových stylistů, kteří ve své branži skutečně něco znamenají. Většina lidí si naprosto zbytečně drhne vlasy po celé jejich délce. Pravdou přitom je, že správně bys měla nanášet trochu šampónu jen na vršek hlavy. Na zbytek vlasů jen lehce stáhni prsty přebytečný šampon ze skalpu. Tento postup je doporučován z toho důvodu, že u kořínků jsou vlasy nejmladší a daleko více se mastí, zatímco délky, a především konečky, jsou ty nejstarší a mají sklon k vysoušení, lámavosti a dalšímu poškození.
Buď ke svým vlasům jemná!
Ke svým vláskům přistupuj jako ke svému milovanému. S láskou a největší jemností. Jsou to přeci tvoje vlasy, jsou vidět a kupodivu si jich všímají i muži, a to hned při prvním setkání. Krásné a zářivé vlasy jsou stejně důležité jako upravený chrup a nehty. Zapomeň na drsné drbání celé hlavy, škrábání nehty nebo snad použití pěstí, jako bys šla do boje nebo se chystala vydrbat rýžákem starý hrnec po babičce. Jen jemňoulinká masáž prsty je to pravé ořechové. Vzpomeň si, jak ti myje vlasy tvoje kadeřnice. Tedy pokud nepraktikuje tuto masáž konečky prstů, tak se raději porozhlédni po jiné…
Opláchnout vlasy a opakovat?
Opět se jedná o naprostou zbytečnost a chybu. Teda pokud si se předtím neválela v bahně. Pak je dvojí mytí zcela na místě. Hair stylisti se opět shodují, že jednou je víc než dost. Dávka šampónu je už tak dostačující nápor a opravdu si tím tvoje vlasy nemusí projít znovu. Raději si nech záležet na tom, abys je pečlivě avšak jemně umyla na poprvé. Výjimkou nejsou ani velmi dlouhé vlasy. Právě majitelkám dlouhých kadeří mnozí béčkoví kadeřníci radí, aby s šamponem nešetřily a vlasy myly i natřikrát. Pokud máš podobnou zkušenost, je to známka toho, že je opravdu čas najít si skutečného vlasového profesionála, který tě nebude krmit takovými radami, které ti akorát tak ublíží.
Správná aplikace kondicionéru
Vraťme se tedy k umytým a našamponovaným vláskům. Jakmile jsi v tomto bodě, vlasy pečlivě opláchni. Přebytečnou vodu vymáčkni nebo jemně vyždímej a nanes kvalitní kondicionér od poloviny délky svých vlasů až po konečky. V této fázi je ideální hřebínek na vlasy, kterým snadno sepneš vlasy nahoru a dál pohodlně pokračuješ v očistě zbytku těla. Čím déle necháš kondicionér působit, tím lépe. Pozor na nešvar aplikace kondicionéru ke kořínkům. Tam opravdu není potřeba. Kořínky jsou přirozeně dostatečně hydratované a v podstatě produkují svůj vlastní kondicionér, který je daleko koncentrovanější než jakýkoliv volně prodejný kondicionér v drogériích.
Na závěr opláchni vlasy studenou vodou
Nemusíš se bát, že vyskočíš z kůže. Vždyť přeci oplachuješ už jen délky a konečky. Na začátku byla nutná teplá voda, aby se vlasové vlákno otevřelo. Studená voda na závěr ho zase pečlivě uzavře, a díky tomu zabrání jejich nehezkému krepatění. Tvoje vlasy budou zářit zdravím a nádherně se lesknout. Pokud dodržíš těchto sedm kroků při každém mytí vlasů, uděláš pro své kadeře daleko více, než kdybys investovala zbytečné tisíce do značkových produktů. Správný postup mytí vlasů je zkrátka nejzásadnější a nejhodnotnější.
Tipů na správnou péči o vlasy není nikdy dost
Odpovídající postup mytí tvých kadeří není to jediné, co bys měla znát. Je důležité vědět, jaký typ vlasů vlastně máš a k tomu přizpůsobit koupi vybraných vlasových produktů. Mají tvoje vlasy sklony k přehnanému maštění nebo jsou spíše sušší, poškozené a s polámanými nebo roztřepenými konečky? Nepotřebují dodat objem? Jsou často barvené? Vyber si kosmetickou firmu, která tě nejvíc osloví a pak už jen sáhni po šampónu, kondicionéru a případně masce z řady, která je určená přesně pro tvůj typ vlasů.
Jak často vlasy mýt
Frekvence mytí opět závisí na typu tvých vlasů. Takže všechny ty pro a proti ohledně každodenního mytí vlasů ber s rezervou. Pokud se ti vlasy rychleji mastí, šamponování je bohužel každodenní nutnost. V případě normálních až suchých vlasů mycí rituál opakuj jen třikrát týdně. Pokud se řadíš do kategorie mastnějších vlasů, poohlédni se alespoň po takových přípravcích, které co nejméně zatěžují tvoje vlasy. Většinou jsou označené jako šampón či kondicionér pro každodenní mytí vlasů. Koncentrovanější kosmetika by mohla napáchat zbytečné škody a pak by zbývaly už jen nůžky kadeřníka a šmik.
Kondicionér mastí vlasy?!
V dnešní době je snad cokoliv opředené mýty. Lidé jim pak začínají věřit a šíří různé hysterické scénáře, které se dostávají pořád hlouběji do podvědomí ostatních. Ani u péče o vlasy to není jinak. Jeden z nejčastějších mýtů souvisí s používáním kondicionéru nebo balzámu na vlasy, který by prý měl být příčinou silnějšího maštění vlasů. Tuto fámu rozšířili ti, kteří se rozhodli nanést tento přípravek i ke kořínkům vlasů. Výsledkem pak byly skutečně nehezké mastné vlasy. Kondicionér se nanáší výhradně od poloviny délky vlasů ke konečkům. Nikdy ne výše nebo snad ke kořínkům! Chceš přeci vyživit tu část, kde jsou vlasy nejstarší, nejsušší a nejvíce trpí. Oblast kolem kořínků je nejmladší a zároveň nejvíce přirozeně vyživovaná mazem.
Odborník na vlasy vždy poradí
Nic se nemá přehánět a stejné je to i se získáváním informací. Přečetla jsi si kvanta článků na téma správného mytí vlasů a jejich péče, jenže mnohé z nich byly sporné a ty teď marně tápeš, co je vlastně dobře a špatně? Nezoufej, pokud si stále na pochybách. Není nic snadnějšího než se vydat k ostřílenému kadeřníkovi, který během mnohých let praxe nasbíral už řadu zkušeností. Sám ti nejlépe řekne, jaký typ vlasů máš, jak často je třeba je mýt a pravděpodobně ti poradí i nějakou určitou značku kosmetiky. Je to stejné jako s lékařem. Stonáš a nevíš, jak se nemoci zbavit? Jdeš k lékaři, který s tvým zdravotním problémem zatočí. Nevíš si rady se svými loknami? Obrať se na kadeřníka.
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.