Jak se zbavit černých teček

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 1. 02. 2019 ,  0x

Jak se zbavit černých teček

Co je nejhorší na černých tečkách? Jakmile se snažíte vymáčknout jednu, objevíte desítky dalších. Rozhodně nejsou zrovna estetické, jsou vidět, a proto není divu, že lidé trpící tímto kožním problémem, mají často velké komplexy kvůli stavu své pleti. Vyhýbají se blízkému kontaktu s ostatními, necítí se dvakrát sebevědomě a mají pocit, že první, čeho si jejich okolí na nich všímá, jsou právě ony černé tečky.

Černé tečky neboli komedony

Než se pustíte do boje s tímto kožní nepřítelem, měli byste vědět, co to vlastně černé tečky jsou a jak vznikají. Většinou se s nimi poprvé setkáme v období puberty a místa, kde se jim daří nejlépe jsou nos, brada, čelo a případně tváře. Jedná se o ucpané póry, ve kterých se hromadí přebytečný maz, odumřelá tkáň a nečistoty z pleti. Za jejich nehezkou černou barvou stojí jejich oxidace po kontaktu se vzduchem.Strava a tvorba ucpaných pórů

Pokud se jedná o černé tečky, většinou zde hraje hlavní roli hormonální nevyváženost, věk a genetika. Někteří z nás tento kožní problém vůbec neznají, ale jiní si s ním užijí i několik let. Pokud patříte mezi tu nešťastnou skupinu, kterou černé tečky bohužel terorizují, měli byste se zamyslet nad skladbou vašeho jídelníčku. Bohužel i strava a nápoje, které pijeme, mohou přispívat k nadměrné tvorbě kožního mazu. Co byste ze svého jídelníčku měli rozhodně vyřadit?

 • Slazené bublinkové limonády
 • Smažená jídla
 • Slané pochutiny, jako jsou např. chipsy
 • Bílé pečivo
 • Kyselina salicylová a ucpané póry

Dnes už najdete na trhu řadu čistících vod, gelů i mlék s přídavkem kyseliny salicylové, která jako jedna z mála úspěšně bojuje s černými tečkami. Už po několika týdnech používání čistících přípravku toho typu uvidíte, že počet nehezky vyhlížejících ucpaných pórů se zmenšuje a váš kožní problém pomalu mizí. Pravidelná očista je samozřejmě důležitá, ale nedrhněte si pleť až příliš často nebo příliš hrubě, mohlo by vám to jen uškodit. Bohatě postačí, když tyto přípravky používáte ráno a večer.

Čistící kartáček na pleťPokud nemáte striktně vymezený rozpočet, který jste si vyhradili k tomu, abyste se zbavili černých teček. Popřemýšlejte o koupi kvalitního čistícího přístroje na pleť. Dnes už si můžete vybírat, protože na trhu je jich celá řada. Avšak pozor! Ne všechny elektronické kartáčky na pleť jsou pro vaši pleť skutečně prospěšné. Dejte přednost těm, které jsou sonické. Jejich pohyb je jedinečný, a právě díky tomu vaši pleť důkladně vyčistí, promasírují, prokrví a veškeré kosmetické přípravky tak proniknou do vaši pleti daleko lépe a hlouběji.

5 potravin, které zatočí s černými tečkami

Jste to, co jíte. U vaší pleti to platí dvojnásob. Veškeré ponocování, nedostatečný pitný režim, kouření, alkohol a samozřejmě i nevyvážená strava, to vše se podepíše na stavu vaší pleti. Řada pokrmů přispívá k nadměrné tvorbě kožního mazu. Avšak které potraviny bychom naopak měli konzumovat, abychom se efektivněji zbavili černých teček a předcházeli jejich dalšímu vzniku?

 • granátové jablko
 • ryby
 • batáty neboli sladké brambory
 • zelený čaj
 • okurek

Každodenní rituál proti tvorbě černých teček

Ačkoliv jsou ucpané póry opravdu silný nepřítel, i proti nim se dá vždycky něco podniknout. Stačí si osvojit několik zásad, které budete poctivě dodržovat dvakrát denně. Řeč je o správném čištění pleti. Jak byste měli ráno a večer postupovat?

 • Pleť umyjte pomocí pleťového mléka nebo gelu.
 • Důkladně opláchněte vodou.
 • Nebojte se tento postup zopakovat, ale pleť zbytečně nedrhněte.
 • Nezapomeňte póry uzavřít pomocí pleťového tonika nebo micelární vody.
 • Posledním krokem je krém. Hydratace je důležitá!

Hloubkové čištění pórů

Kromě domácí očisty pleti, kterou hravě zvládnete sami, se vyplatí zainvestovat i do pravidelné návštěvy kosmetického salónu. Najděte si ve svém okolí zkušenou kosmetičku, která nabízí hloubkové čištění pleti. Dejte na rady svých známých nebo přátel, kteří vám jistě doporučí někoho ověřeného. Dobrá kosmetička je jako dar z nebes. Černé tečky vám profesionálně vyčistí tak, že ještě několik týdnů budou téměř neviditelné. Je to poměrně bolestivá procedura, jenže pro krásu se musí trpět a za výsledek to opravdu stojí.Nejčastější chyby při odstraňování černých teček

Čistící proužky na nos

Mohou napáchat víc škody než užitku. Pokud to s jejich používáním přeženete, danou oblast jen extrémně vysušíte, narušíte přirozený ochranný film pokožky a vše může vyústit v nepříjemné zčervenání a podráždění pleti. Vždy proto pečlivě čtěte příbalový leták.

Neodborné vymačkávání

Určitě to znáte taky. Večer si obličej řádně umyjete, pak se zadíváte do zrcadla a zdá se vám, že je to snad ještě horší. Obrovské černé krátery. Nenapadne vás nic jiného, než je mačkat a přebytečný maz odstranit ručně. Takhle určitě ne! Pouze profesionální kosmetičky vědí, jak na to. Tohle domácí vymačkávání ucpaných pórů vede jen k jejich zanícení a pupínkům.

Jak černé tečky rozhodně nemaskovatNa závěr nemůžeme vynechat jednu velmi častou chybu. Především ženy jsou zvyklé, že šminky mohou ledacos zamaskovat a dokážou s nimi hotová kouzla. Jenže u ucpaných pórů, nacházejících se především v T-zóně, platí úplně opačné pravidlo. Méně je více. Nesnažte se proto nanášet tuny hutného make-up, korektoru a vše ještě pořádně zapudrovat. Nejen, že tím přitahujete pozornostk problematickému místečku na vašem obličeji, navíc si tyto póry ještě více ucpete. Zvolte lehké BB nebo CC krémy, které pouze sjednotí váš barevných tón.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!