Jak se správně nalíčit

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 3. 03. 2019 ,  0x

Jak se správně nalíčit

Ženy a make-up k sobě odjakživa patří. Možná i proto se od každé dívky i dámy očekává, že ví, jak se správně nalíčit. Bohužel opak je pravdou. V období prvních pokusů omylů nám to společnost ještě promine, avšak s postupem času, a především s přibývajícím věkem je nejvyšší čas, aby bezchybnou metodu líčení ovládala každá z nás. Jsou různé typy líčení, ovšem nejzákladnější rozdělení je na to denní a večerní.

Dva kroky před samotným líčením

Než se chopíš štětců a líčidel, jsou tady dva nutné body, které ti celé líčení nejen usnadní, ale zároveň zaručí, že výsledek bude skutečně stát za to. Které to jsou? V první řadě sáhni po gumičce nebo alespoň nějakých sponkách a zbav se tak vlasů, které by ti během líčení neustále lezly do tváře. Krokem číslo dvě je pořádná očista. Čistý obličej je nejen hygienický návyk, ale také absolutní must have před úplně prvním nanesením jednotlivých přípravků z řad dekorativní kosmetiky.Hydratuj a make-up bude na jedničku

Co by mělo následovat po důkladném očištění pleti a na co spousta z nás zapomíná? Jedná se o pleťový krém. Neměl by být příliš mastný, ale zároveň si musí poradit s dostatečnou hydratací tvojí pokožky. Tajným trikem profesionálních make-up artistů je to, že nečekají, až se krém zcela vsákne do pleti. Dekorativní kosmetiku začínají nanášet, když je pleť ještě lehce zvláčněná krémem. Kosmetické přípravky se tak lépe nanáší a výsledek je pak daleko efektivnější.

Líčení tě mění

Jednou z častých chyb nejen mladých dívek je fakt, že všemožná líčidla berou především jako nástroj k tomu udělat ze sebe někoho jiného. Přispívá k tomu i řada amerických celebrit, které se netají tím, jak si pomocí tmavších a světlejších odstínů pudru, make-up a bronzeru opticky zeštíhlují nos, tváře i bradu. Takový druh líčení ti zcela změní rysy a v případě, kdy tě někdo potká nenalíčenou, možná tě ani nepozná. Mezi tyto produkty ovšem nepatří korektor. To je totiž nejlepší kamarád všech žen. Díky němu zamaskuješ drobné nedostatky, mezi které patří červené pupínky, popraskané žilky, kruhy pod očima nebo malinké pigmentové skvrnky. Díky korektoru se budeš cítit daleko sebevědomější, ale pořád to budeš ty.Podkladová báze pod make-up

Starší ročníky obvykle netuší, o co se jedná. Není to tak úplná novinka, ale dřív ji znaly především profesionální a zkušené vizážistky a kosmetičky. Dneska už je k dostání ve všech možných variantách, odstínech i složení a hlavně, co se ceny týká, můžeš si ji dovolit i ty. Na pultech tvojí oblíbené drogérie ji najdeš pod různými názvy, od nejjednodušší podkladové báze až po tzv. BB nebo CC krémy. Nutné podotknout, že mnoho žen, které dávají přednost skutečně přirozenému líčení, používají především zmíněné BB a CC krémy jako hlavní make-up. Ostatní ženy berou podkladovou bázi pouze jako ochrannou spodní vrstvu pod jejich oblíbený osvědčený make-up, bez kterého si svoje každodenní líčení nedokážou vůbec představit.

Král dekorativní kosmetikyO koho se jedná? Samozřejmě o make-up. Všechny ženy ho znají, parfumérie a drogérie jsou ho plné. Jednotlivé kosmetické značky se neustále předhánějí a snaží se svým klientkám nabídnout ještě lepší make-up, než byl ten předchozí. Jak ho nanášet a kolik je ho potřeba? Nic se nemá přehánět a u líčení to platí dvojnásob. Postačí malé množství cca o velikosti hrášku. Vizážistky ho obvykle aplikují pomocí speciálních kosmetických štětců nebo malinkých houbiček. A je tu další častá chyba. Spousta žen netuší, že tato houbička by měla být navlhčená. V opačném případě nasaje jen hromadu tvého drahého a tolik milovaného přípravku, do kterého jsi nedávno investovala. Trik na závěr. Trochu make-upu nanes i na víčka – oční stíny pak lépe přilnou a déle vydrží.

Pudr – fixátor tvého líčení

Dalším opomíjeným kosmetickým přípravkem je právě pudr. Rozhodně stojí za to. Po pár hodinách se i to nejlepší profesionální líčení začíná pomalinku lesknout, a to skutečně nevypadá hezky. Stačí lehce přepudrovat okolí nosu, brady, tváří a čela a vše je zase bez chybičky. Avšak i takový pudr dokáže napáchat pořádné škody. Obrovskou chybou je špatně zvolený odstín. Výsledkem jsou pak hnědé, oranžové nebo dokonce žluté fleky, které vyniknout hlavně na denním světle. Takže pokud nechceš vypadat, že tě zrovna postihla alergická reakce, dbej na to, aby barva pudru perfektně seděla k tvému tónu pleti. Pokud si nevíš rady, sáhni po bezbarvém pudru a vsaď tak na jistotu.

Růž – kouzlení se šminkami

Jakmile někdo řekne, že tomu něco chybí, to málo obstará růž neboli zdravíčko. Na výběr je opět nekonečně dlouhá barevná škála od všech odstínů růžové až po lehce oranžovou. Méně je více. Na to obzvlášť pamatuj při nanášení tohoto přípravku. Tedy pokud netoužíš vypadat jako známá postava z pohádky Mrazík. Cílem není vytvořit obrovské rudé kruhy na tváří, pouze dodat barvičku. Díky růži budeš vypadat zdravěji a odpočatě. Častou otázkou je, kam přesně zdravíčko nanášet. Lehoulince popraš horní část tváří, avšak ne uprostřed, spíše po stranách. Barvu růže zvol podle typologie. Jsi typický zimní typ? Sáhni raději po růžových odstínech. Podzimním typům sluší naopak sytější lehce oranžové barvičky atd.

Obočí – stěžejní část líčení

Obočí je nesmírně důležité. Příliš úzké způsobí, že budeš vypadat přísně, takže zapomeň na přehnané trhání chloupků kolem očního okolí. Na druhou stranu i husté křoví nevypadá hezky. Trendy je teď přirozenost. Vytrhni vždy pouze ty chloupky, které rostou naprosto mimo a jsou tam tudíž zcela nežádoucí. Co s lehce průhlednými místečky, kde obočí nechce růst. Zvol tužku na obočí. Pozor! Obočí nikdy nedokresluj černou tužkou! V obchodech se dívej např. po nejtmavších odstínech hnědé. Černou si nech raději na oční linky. Důležité je, abys jen lehounce zamaskovala prázdná místečka. Vsaď na krátké tahy, jako když kreslíš chybějící chloupky. Rozhodně ho tužkou nerámuj a nevybarvuj jako omalovánku.Make-up artisti radí – rtěnka NEBO stíny

Jakmile už jsi za bodem devět, je načase se rozhodnout, jestli chceš zvolit výraznější rty nebo oči. Nikdy ne obojí! Dívka se silným líčením očního okolí a např. rudými rty bude vždy vypadat lacině. Všimni si rozdílu mezi americkými kráskami a francouzskými. U amerického líčení je vše přehnané a často je k vidění až poněkud vulgární a příliš vyzývavý typ ženy. Francouzky jsou decentní, pouze zakryjí nedostatky, sjednotí tón pleti, nikdy nezapomínají na zdravíčko, a dále je tu jen řasenka a rudá rtěnka. Pokud chtějí vyrazit s kouřovými stíny, ústa přetřou jen bezbarvým balzámem. Chceš dodržet tohle pravidlo profesionálních maskéru? Potom se inspiruj právě Francouzkami.Řasenka – jaký kartáček zvolit

Kosmetické společnosti přicházejí na trh s nekonečným množstvím inovativních kartáčků. Jsou skutečně lepší než ty tradiční? Jaký si vybrat, abys docílila krásných, hustých, a především neslepených řas? Kartáček by neměl být ani příliš široký, ale ani příliš tenký. Zaměř se na skutečné štětinky, plastové varianty nejsou příliš správnou volbou. Na kartáčku bys neměla mít příliš velký nános maskary. Sklop oči a řasenkou pohybuj od kořínků až ke konečkům. Dolní řasy jen lehce přečísni. Nejdůležitější jsou ty horní. Řasenka je finální produkt, který bys během svého líčení neměla nikdy vynechávat. Dodá totiž ten kouzelný šmrnc celému vzhledu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!