Jak se rychle odmilovat?

Vztahy

Přidal ivana33, dne 15. 04. 2019 ,  0x

Jak se rychle odmilovat?

Když někoho milujete, ale druhá strana to neopětuje, máte pocit, jako by to byl konec světa. Ta bolest, kterou prožíváte, je opravdu silná a krutá. Vědci dokonce zjistili, že neurony v mozku reagující na neopětované city, se chovají naprosto totožně, jako když prožíváte fyzickou bolest. Ačkoliv v daném okamžiku nedokážete ovládat své pocity, můžete se alespoň naučit, jak se smířit s odmítnutím a pohnout se ve svém životě zase o dům dál.

Odmítnutí si prožil každý z nás

Bolest, kterou cítíte, je naprosto normální. Když miluje někoho, kdo nemiluje vás, tak to prostě bolí. Pojem „zlomené srdce“ má něco do sebe. Emoce, které se na vás valí, ovlivňují váš nervový systém, který je zodpovědný např. za tlukot srdce nebo napětí svalů. Je v pořádku, že se cítíte zlomení, když vás někdo odmítne, avšak akceptace takové skutečnosti vám pomůže přeš to všechno přejít.Dejte si čas se přes to dostat

Na smutku není nic špatného. Podle odborníku je daleko lepší, když se třeba vypláčete nebo jste skleslí, než když se snažíte veškeré tyto emoce potlačit. Je to dokonce zdravější. Nestyďte se vzít si pár dnů volna, abyste se se vším v klidu smířili a mohli v životě pokračovat dál. Je daleko lepší být o samotě než být pod stresem svých vlastních emocí v práci, kde se snažíte předstírat, že se nic nestalo a vše je naprosto v pořádku.

Nemůžete někoho nutit, aby vás miloval

Dalším krokem je smíření se s faktem, že nemůžete ovládat jiného člověka. Vaše prvotní reakce na to, že vás někdo nemiluje, může být: „Ale ty mě musíš milovat!“ Na tomhle způsobu myšlení není nic neobvyklého, ale rozhodně není správné a ničemu a nikomu nepomůže. Jediné dvě věci, které ve svém životě můžete ovládat a kontrolovat, jsou vaše činy a odpovědi. Nemůžete nikoho donutit, šikanovat nebo snad člověku vyhrožovat, aby opětoval vaše city.

Dejte si od daného člověka odstupNemusíte tohoto člověka na vždy vymazat ze svého života, jen si dejte několik dnů nebo klidně i týdnů určitý odstup. Potřebujete čas, abyste se zase vzchopili. Nemusíte být vůči člověku, který to necítí stejně, nepříjemní nebo neslušní. Jen zdvořile poproste, jestli si na nějakou dobu nemůžete přestat vídat. V závěru je to lepší pro obě strany. Všechno se trochu uklidní, trapná chvilka pomine a čas vše skutečně vyléčí.

Zdravě uvolněte své emoce

Mnoho lidí se za své pocity a reakce stydí. Jenže jejich potlačování není vůbec zdravé. Chce se vám brečet? Tak brečte. Pláč podle vědců snižuje pocity úzkosti a vzteku. Vyhněte se křičení, ječení a nadávání. Na první pohled se může zdát, že se vám tímto uleví, jenže výzkumy ukázaly, že vzteklé házení předmětů nebo křik jen umocňuje pocity vzteku a nenávisti. Takže se vám v závěru neuleví, ale vaše negativní rozpoložení bude ještě větší a silnější.

Těšte se na to, co vás ještě čeká

Teď si sice myslíte, že váš život ztratil smysl, jenže vás přitom čeká spousta nového, nečekaného a většího. Pokud někoho milujete, obvykle si ho idealizujete. Často nevidíte jeho špatné stránky, a přitom právě ony vám mohou pomoci zapomenout. Nikdo není dokonalý a každý máme své stinné stránky. Zamyslete se nad tím, co vás na tom člověku rozčilovalo. Výzkumy prokázaly, že soustředění se na špatné vlastnosti daného člověka vám zaručeně pomůže odmilovat se.Zbavte se vzpomínek

Spousta lidí dělá jednu obrovskou chybu. I když tvrdí, že chtějí na celé to trápení rychle zapomenout, zároveň se obklopují obrovským množstvím maličkostí a fotek, které jim danou osobu připomínají. Důvodem je malinkatá naděje, že by se snad mohl stát zázrak a jejich vztah by mohl přeci jen fungovat. Sejde z očí, sejde z mysli. Tahle věta je pravdivá, a proto se zbavte všech malých dárečků, medvídků a ostatních tretek, které vám teď akorát ubližují a prohlubují vaše pocity zkroušení.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!