Jak se chovat po rozchodu

Vztahy

Přidal ivana33, dne 2. 05. 2019 ,  0x

 Jak se chovat po rozchodu

Konec vztahu rozhodně nepatří mezi lehká životní období. Každý k takovým chvílím přistupuje jinak. Někteří z nás to nesou statečně a bez větších problémů pokračují ve své životní cestě. Chodí do práce, věnují se svým koníčkům, tráví čas s přáteli a rodinou. Za nějaký čas se odhodlají vyrazit na první rande, a nakonec si najdou nový protějšek. Takový přístup je zdravý a v podstatě mu není co vytknout. Avšak jak poradit těm, které bolí zlomené srdce a nedokážou se přes rozchod přenést?

Kamarádství s ex?

Mnozí lidé tvrdí, že přátelství s bývalými láskami je naprosto v pořádku. Možná to na první pohled vypadá nevině, jenže ve skutečnosti si minimálně jeden z dvojice jen snaží zachovat blízký kontakts člověkem, ke kterému stále něco cítí. V případě, že máte nutkání navázat podobný přátelský vztah právě vy, raději na to ihned zapomeňte. Neustále vás budou pronásledovat vzpomínky na různé etapy vašeho vztahu a naivně nepřestanete doufat, že byste se k sobě mohli vrátit. Kromě toho, jak si chcete poradit, až vám váš „kamarád“ nebo „kamarádka“ představí nového partnera?Šílení bývalí partneři

 • Šmírování na sociálních sítích
 • Vyzvídání informací u společných přátel
 • Každodenní koukání na staré společné fotografie
 • Chození na místa možného „náhodného“ setkání
 • Opilé noční telefonáty a textovky

Všichni nejsou dostatečně silní na to, aby se přes nevydařený vztah přenesli s rozumem a v klidu. Obzvláště lidé nevyrovnaní nebo trpící nízkým sebevědomím mají s přijmutím rozchodu veliké problémy. Pokud jste se po rozchodu uchýlili k výše popsaným činům, vaše chování rozhodně nelze považovat za normální.

Využijte šanci začít znovaNevyšel vám vztah a jste z toho logicky zklamaní a smutní. Máte pocit, že jste promarnili čas, něco budovali a všechno nyní skončilo. Všechno vidíte negativně, soustředíte se na to, o co jste přišli a neustále se hrabete v minulosti. Obrovská chyba. Po rozchodu začínáte znova. Teď máte před sebou ten čistý list papíru a je jen na vás, co se na něm začne objevovat. Vnímejte a soustřeďte se na to, co vše je před vámi. Jediný promarněný čas je ten, který strávíte nicneděláním, zoufáním si a přemýšlením o tom, co by bylo kdyby.

Rozchod a následní převozníci

Pojem převozníka je poměrně rozšířený, ale ne všichni víme, co skutečně znamená. Převozník je ve vztahovém světě takový partner nebo partnerka, se kterým se obvykle dáváme dohromady těsně po rozchodu a v takovém vztahu si jen hojíme staré rány. Po nějakém čase takového člověka doslova odkopneme jako kus hadru a hledáme si někoho perspektivnějšího pro nový a skutečný vztah s budoucností. Úděl převozníka je příšerný. Pokud po ukončení posledního vztahu střídáte partneryjako ponožky, zamyslete se nad tím, že všem těmto lidem jen ubližujete, jste k nim neskutečně nefér a rozhodně byste v takovém chování neměli pokračovat.

Nejčastější chyby po rozchodu

Určitě si pamatujete na všechny ty scény z amerických komedií, kde se především ženy vyrovnávají s rozchodem tak, že zůstanou i několik dnů v pyžamu, prakticky se nemyjí, jen spí, hystericky brečí, ládují se nezdravým jídlem nebo koukají na trapné a nereálné filmy pro věčné romantičky čekající na prince na bílém koni. Je jedno, jestli jste muž nebo žena, rozhodně po rozchodu nezačínejte ani s jedním z těchto bodů:

 • Sebelítost
 • Přežírání se
 • Nulová péče o svůj zevnějšek
 • Nekonečné probírání ex se svými přáteli
 • Uzavření se před světem  Nejlepší postoj k rozchodu

  Aby to nebylo jen o tom, co rozhodně nedělat, zaměřte se na přístup, který je zdravý. Jak si počínat, abyste se nezbláznili?

  • Najděte si nové hobby
  • Sportujte – endorfiny jsou přírodní antidepresiva
  • Ukliďte si a vyházejte staré a nepotřebné věci
  • Vyřiďte vše, co jste neustále odkládali na potom
  • Změňte účes
  • Osvěžte svůj šatník
  • Odměňte se za svoje malé i velké úspěchy
  • Seznamte se s novými lidmi
  • Na rande vyrazte, až budete s rozchodem zcela smíření
  • Věnujte se sobě a své seberealizaci

  Strach z dalšího vztahu

  Nedávno jste se rozešli, a to první co vás napadlo, bylo rozhodnutí, že už nikdy se nechcete znovu zamilovat, být ve vztahu nebo se, byť jen trochu, emocionálně s někým sblížit? Tak takový tvrdohlavý, avšak poněkud dětinský postoj k nevydařenému vztahu taky není výjimkou. Neházejte flintu do žita. Ten pravý partner se ve vašem životě objeví, možná že dříve, než si vůbec umíte představit. Teprve potom pochopíte, že tamten rozchod měl smysl a neznamenal konec světa. Prostě vám jen vesmír uvolnil místo v srdci pro někoho, kdo se k vám hodí lépe a vy k němu. Takže odmítání lásky do budoucna a uzamčení vašeho srdce rozhodně neplánujte.

  Být single má hlubší význam  I když vám to teď tak nepřipadá, nezadaní mají jednu obrovskou výhodu, o které často vůbec nevědí. O co se jedná? To, že jste teď sami, je ideální období k sebepoznání. Až když si uvědomíte, co skutečně chcete, kdo vlastně jste, jakého partnera hledáte, připustíte si vaše vlastní chyby, které jste v předchozích vztazích udělali, teprve tehdy dokážete mít šťastný a naplňující vztah, který vám tentokrát vydrží. Neskutečný počet lidí od svého partnera totiž očekává, že mu přinese do života něco, co postrádá, že až s tím pravým nebo pravou najdou skutečné štěstí a klid. Jenže životní partner tento úděl nemá. Pokud vy sami v sobě nenajdete rovnováhu, nesmíříte se se svými plusy a mínusy, nikdo to za vás neudělá a každý další vztah vám bude přinášet jen další zklamání.

  Další článek


  Komentáře:

  Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

  Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
  Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!