Jak podpořit růst vlasů

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 25. 04. 2019 ,  0x

Jak podpořit růst vlasů

Každá žena jistě touží po dlouhých a krásných pěstěných vlasech. Ne každé se to ale podaří, neboť některým genetika nenadělila do vínku silné vlasy, které by vydržely nepříznivé vlivy okolí. Na vlasy totiž působí spousta veličin, která je ničí, a to nemluvíme pouze o přírodních vlivech. Na vině je také celková strava, jelikož pro růst vlasů je podstatný dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Některým se ale poštěstí, a tak můžete na internetu najít tituly, ve kterých si člověk nikdy vlasy nestříhal, ale přesto mu narostly až na zem. Pokud chcete mít také dlouhé pěstěné vlasy a proces tohoto růstu urychlit, řiďte se následujícími radami v následujícím článku.

Za rychlost růstu vlasů může genetika

To, jak rychle nám rostou vlasy je dáno genetikou, kterou si odneseme od našich rodičů. Je tedy pravděpodobné, že zdědíme jak barvu vlasů, tak i jejich sílu a délku. Vlasy rostou poměrně pomalu, a to 0,3 až 0,4 mm za den, což je asi 1 cm za měsíc. Někteří se však mohou radovat, jelikož jim mohou vlasy růst i rychleji, ale v horším případě i pomaleji.Čím jsou lidé starší, začnou být vlasy více náchylné na lámání, a tak je třeba přidat ke klasickému šamponu a kondicionéru i občasné masky na vlasy či občasně je oživit s pomocí olejíčku.

Každý vlas navíc prochází svou fázi růstu, tedy jakmile skončí jeho fáze, jednoduše se uvolní z kořenu, a tak jej vyčešeme. Toto období fáze růstu vlasů je velmi důležité. Vlas totiž může růst tři roky a vypadnout, ale také může zůstat na místě i 10 let. Na tom závisí právě genetika čili jak dlouhá tato růstová fáze může být.

I přestože se odborníci snaží prodloužit tuto fázi, aby lidem rostly vlasy déle či aby se obnovily vlasy, které na místě nenarostou, i tak nás ovlivňují i další faktory jako jsou hormony, stres, jídlo, vitamíny a minerály a případně onemocnění.

Tipy na urychlení růstu vlasůToužíte po hustých vlasech, které budou pevné a dlouhé na požadovanou délku? Nejpodstatnější, co pro to můžete udělat je, přijímat ty správné látky zevnitř. Vlasy jsou totiž tvořené keratinem, který se tvoří z proteinu.

  • Zařaďte do jídelníčku libové maso
  • Pokud je vlas tvořen z přijímaného proteinu, nejlepší je, když jíte hodně bílého masa a ryb. Případně začněte konzumovat více tvarohu.
  • Jezte ovoce a zeleninu
  • Pro zdravý životní styl je ovoce a zelenina základ. Obsahuje důležité vitamíny, které jen těžko získáte.
  • Pomáhá i sója, vajíčka, fazole a ořechy

Všechny tyto suroviny si pravidelně dopřávejte. Sestavte si proto nejlépe týdenní jídelníček, kde bude figurovat alespoň jedna surovina, která podporuje růst vlasů.

Dávejte si pozor na tuky

Je důležité, abyste přijímali tuky v potravě, neboť se v nich rozpouštějí vitamíny, zejména vitamín A, E, D a K. Neměli byste ale přijímat mnoho špatných tuků. Můžete pro to udělat třeba to, že si místo hamburgera v rychlém občerstvení dáte spíše salát s kousky masa či ryby.

Důležité je také přijímat omega 3 kyseliny, které najdete jak v máslech, tak v olejích. Nejčastěji se ale vyskytují ve stále doporučované rybí stravě. Kromě omega 3 mastných kyselin společně s rybou vstřebáváte i b-complex. Ten je obsažen v rybím oleji a přispívá k růstu vlasových folikul.Nezapomeňte na vitamín C

Vitamín C je jedním z nejdůležitějších vitamínů, jelikož produkuje kolagen, který je pro růst vlasových folikul základním stavebním kamenem. Pokud nepřijímáte dostatek vitamínu C, mohou být vaše vlasy poškozené, lámavé a na pohled suché. Dostatečný přísun tohoto vitamínu by vám měl tuto starost pomoct překonat.

Přijímejte zinek a železo

Kromě zmíněných vitamínů, jsou důležité i minerály, a to zejména zinek a železo. Železo dodává kyslík do celého těla a zinek zase napomáhá pro sílu vlasů, nehtů a zraku.Neničte své vlasy častým účesem

Používání kulem, fénů, kulmofénů a žehliček je v mnohých případech základem. Co dělat, když vlasy trčí na všechny strany? Avšak rozhodně byste neměli každý den vlasy foukat nebo je pálit za pomocí nějakého výkonného přístroje. Pokud používáte přístroj s vyššími nastavenými teplotami, než je 180 °C, pro vlasy to není dobré. Jestliže jsou vaše vlasy už teď zničené, doporučuji na chvíli tyto přístroje vynechat. I za pomocí doplňkové kosmetiky v podobě olejíčků na vlasy, se dají prameny upravit do provizorního účesu.

Pozor na nešetrné barvy

Některé barvy jsou k našim vlasům opravdu nešetrné. Patří sem peroxidové barvy a barvy s neověřenou značkou. Lepší variantou jsou barvy na olejové bázi či přírodní kosmetika, která je navíc i ve většině případech hypoalergenní.

Masírujte si pokožku hlavy

Odborníci tvrdí, že pokud si budete každý den masírovat 1-2 minuty před spaním hlavu, začnou vám vlasy růst rychleji.

Recepty pro urychlení růstu vlasů

Kromě stravy a šetrného zacházení s vlasovým folikulem je navíc zapotřebí si jednou za čas dopřát nějakou masku na vlasy. Můžete si ji koupit v obchodě nebo si ji dle následujících receptů zahrnující babské rady vytvořit sami.

Vajíčka jako součást masky

Na tento „recept“ je potřeba bílku z několika vajec. Někomu stačí jedno, jelikož má krátké vlasy, doporučuje se zvolit vejce alespoň tři, aby se dostaly dostatečně do všech pramenů. Zamíchaný bílek naneste na vlasy, pokud možno rovnoměrně a nechte směs minimálně 10 minut působit. Není ale problém nechat směs na hlavě déle, třeba i 30 minut. Pokud by vajíčka nepomohly s růstem vlasů, minimálně budete mít lesklejší vlasy než předtím.

Kopřivový šampon či odvar

Šampon z kopřivy si můžete koupit buď v obchodě nebo si jej vytvořit doma. Lepší účinek má však odvar, který uděláte podobně jako když si připravujete čaj. Do konvice či misky nasypte několik kopřiv (klidně i se stonky) a pak jej zalijte horkou vodou. Jakmile výluh zchladne, vyjměte kopřivy a vlasy si tímto odvarem polijte.

Všemocná cibuleStejně jako se dá udělat odvar z kopřivy, i odvar z cibule by měl mít příznivé účinky na růst vlasů. K odvaru vám budou stačit dvě až tři pokrájené cibule, které vyvaříte v horké vodě. Následně nechte výluh zchladnout a polijte si touto směsí vlasy.

Kupte si přípravky určené na urychlení růstu vlasů

Na trhu je celá řada těchto zázračných produktů, které by vám mohli s urychlením růstu vlasů pomoci. Pokud ve vašem případě nezabrali babské rady, je to další z možností, které můžete pro svůj cíl krásných pěstěných vlasů udělat.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!