Co na suché a krepaté vlasy?

Krása a móda

Přidal ivana33, dne 2. 02. 2019 ,  0x

Co na suché a krepaté vlasy?

Která z nás by nechtěla mít nádherné, lesklé a uhlazené vlasy jako od kadeřníka. Tohle je sen většiny z nás. Jenže realita je jiná. Mnohé z nás se potýkají s každodenní noční můrou, kterou jsou suché a krepaté vlasy. Jako by se zdálo, že je to především úděl všech žen s vlnitými a kudrnatými kadeřemi. Určitě to znáte také. Především v mlhavých a deštivých dnech vaše vlasy vypadají ještě hůř než obvykle a doslova se stydíte vyjít na ulici. Jak s tímto vlasovým problémem zatočit?

Proč jsou vlasy krepaté?

Důvodem, proč jsou především vlnité a kudrnaté vlasy velmi často vysušené a krepaté, je jejich vlasová struktura. Povrch tohoto typu kadeří není hladký a dobře uzavřený, a to napomáhá vlhkosti dostat se dovnitř a vlasy tak nevzhledně nabydou. Výsledkem je beztvará a vysušená lví hříva, která je často doslova důvodem k slzám. Avšak není to jen o struktuře vlasů, důvodem je i jejich dehydratace. Opět se dostáváme ke kudrnatým a vlnitým kráskám, protože právě jejich vlasy mají daleko větší tendenci k vysoušení. Kožní maz se kvůli struktuře vlasů těžko dostává až ke kořínkům, a proto je jejich potřeba pro správné a pravidelné hydrataci daleko větší než u perfektně rovných vlasů.Další možné příčiny dehydratace vlasů

Nemůžeme všechno svést na genetiku a na to, co nám Pánbůh nadělil. Příčin, proč jsou vlasy tak vysušené, je hned několik…

 • Nepijete dostatek vody a váš jídelníček není dostatečně pestrý.
 • Zapomínáte na používání kondicionéru po každém umytí.
 • Ve vaší stravě je nedostatek zdravých tuků.
 • Používáte nesprávný typ vlasové kosmetiky.
 • Užíváte medikamenty, které zapříčiňují suchou pokožku těla i hlavy.

  Produkty na suché a zničené vlasy

  Složení a informace, pro koho jsou vlasové produkty určené, nejsou na obalech všech těch šampónů, masek a sér napsané jen tak pro nic za nic. Opravdu není jedno, jakou vlasovou kosmetiku používáte. Pokud jsou vaše vlasy skutečně suché a krepaté, potřebujete kvalitní šampón, kondicionér a případně další doplňující produkty. Smiřte se s tím, že taková řada bude téměř vždy obsahovat silikony. I když je teď období, kdy proti nim téměř všichni zbrojí, je to právě silikon, který vaše vlasové vlákno uzavře a vlhkost se tudíž nedostane dovnitř.

  Trik vlasových stylistů  Profesionální kadeřníci dobře vědí o funkci silikonů a jako bonus vždy sáhnou po produktech, které hloubkově hydratují a obsahují velké množství výživných esenciálních olejů. Šampon a kondicionér s takovým složením je pro ně naprostý základ, ale obvykle svým klientům radí, aby pravidelně používali i masku na vlasy, ochranu proti vysoušení před fénováním vlasů apod.

  Nejlepší olejíčky na krepaté vlasy

  Co se týká doplňkové vlasové kosmetiky, rozhodně nešlápnete vedle, pokud zainvestujete do kvalitních esenciálních olejů nebo produktů z jejich vysokým obsahem. Které patří mezi naprostou špičku v péči o suché a krepaté vlasy?

  • Arganový olej uzavírá vlasovou strukturu a chrání tak vlas před nepříjemným krepatěním, které je způsobeno vlhkostí dostávající se dovnitř vlasu.
  • Kokosový olej redukuje ztrátu proteinu. Vlasy udržuje hydratované a opět působí jako prevence proti krepatění.
  • Olivový olej obsahuje vitamín E, který podporuje vlasový růst a správnou hydrataci vlasů.
  • Avokádový olej má vysoký obsah nasycených tuků a jeho molekulová struktura je dostatečně malá na to, aby se dostala dovnitř vlasu a vyživila tak celou délku vlasových pramenů.

  Ionizační fén – konec suchých vlasů  Tak jako pravidelně obměňujete kuchyňské spotřebiče, laptop nebo třeba chytrý telefon, stejným způsobem se musíte dívat i na vaše vybavení, co se týče vysoušení vlasů. Tak schválně, jak je starý váš fén? Správná péče o vaši hřívu se neskrývá jen na pultech drogérií, zajděte i do vašeho nejbližšího obchodu s elektronikou a ptejte se po kvalitním ionizačním fénu. Zastaralé fény vlasy nepříjemně vysušují a mohou je dokonce i spálit. Ionizátor dokáže vaše vlasy zachovat lesklé a hebké na dotek, a hlavně odolnější než kdy předtím.

  Pět zaručených tipů jak na krepaté vlasy

  1. Používejte kondicionér s vysokým obsahem proteinu.
  2. Nechoďte spát s mokrými vlasy, zbytečně si je polámete.
  3. Ujistěte se, že používáte produkty s přírodními oleji.
  4. Zkuste ručníky z mikrovlákna, které jsou šetrnější k vašim vlasům.
  5. Hledejte vlasové produkty, které neobsahují alkohol.

   Kartáč na vlasy s kančími štětinami

   Pokud stále přemýšlíte, co byste si ještě mohli pořídit pro krásu vašich kadeří, rozhodně stojí za vyzkoušení vlasový kartáč s kančími štětinami. Jeho úžasné výsledky znaly už kdysi dávno hvězdy stříbrného plátna. Funguje jako neviditelný kondicionér. Díky jedinečné struktuře štětin tohoto hřebene se olej, který přirozeně produkuje vaše vlasová pokožka, dostane do celé délky vlasů. Díky tomu jsou vaše vlasy nádherně lesklé, hebké, a navíc jejich styling dlouho vydrží. A pořízení vlasového kartáče s kančími štětinami vás rozhodně nezruinuje.   Časté mytí vysušuje vlasy

   Ano, není to mýtus. Samozřejmě, že záleží na typu vlasů každého z nás. V případě jemných splihlých vlasů se doporučuje jejich mytí obden. Avšak pokud jste majitelé suchých a krepatých kadeří, s mytím to rozhodně nepřehánějte. Podle kadeřníků, byste si je měli mýt jednou za tři dny. V opačném případě jim jen škodíte. Vlasy jsou tak stále víc a víc namáhané a mohou se tak dostat do kondice, kdy už nepomůže nic jiného, než kadeřnické nůžky a jejich zkrácení i o mnoho centimetrů.

   Další článek


   Komentáře:

   Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

   Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
   Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!