Bakopa - Bylina jako lék

Zdraví

Přidal ivana33, dne 26. 02. 2019 ,  0x

Bakopa - Bylina jako lék

Tato bylinka s poměrně zvláštním názvem u nás není až tak známá. Pokud byste začali hledat více informací, první, na co byste určitě narazili, je přívlastek nootropní, který je s touto bylinkou často spojován. Co to znamená? Nootropní látky ovlivňují především mentální funkce, a proto je bakopa využívána např. ke zlepšení pozornosti, koncentrace, paměti atd.

Bakopa zvyšuje inteligenci

Zní to sice lákavě, ale nečekejte zázraky. Jedná se o mýtus. Kdo by nechtěl patřit mezi ty geniální a bystré jedince? Kdyby tak existovala nějaká látka, která by nám zvýšila IQ hned o několik procent. Určitě je mnoho způsobů, jak naše mentální zdraví trénovat, včetně paměti nebo rychlého a bystrého uvažování. Avšak zatím neexistuje nic, co by stačilo spolknout a ihned by se z nás stal další génius např. v oblasti matematiky. Stejně jako je to u ginkgo biloby, i bakopa pouze přispívá k našemu duševnímu zdraví, ale skutečně inteligentnějšího člověka z nás neudělá.Jakým pacientům může bakopa pomoci?

Bakopa drobnolistá, známá také jako Bacopa monnieri, což je její latinský název, se obvykle doporučuje pacientům, kteří se léčí s

  • Alzheimerovou chorobou,
  • demencí,
  • epilepsií,
  • se záchvaty úzkosti,
  • a dále i s bolestmi zad a kloubů.

Rozhodně ale nečekejte, že vám ji předepíše váš obvodní lékař v podobě kapslí nebo kapek. Bakopu očekávejte hlavně u ájurvédských léčitelů nebo specialistů na léčbu pomocí bylinek.

Bakopa funguje jako antidepresivum

Jak už bylo řečeno, tato neskutečně zajímavá bylina s množstvím účinků efektivně pomáhá lidem trpícím různými duševními poruchami. Není tajemstvím, že antidepresiva u nás začíná užívat neskutečné množství lidí všech věkových kategorií. Pro pacienty i lékaře je zkrátka jednodušší předepsat nějaký ten prášek, než aby trávili někdy i mnoho hodin tím, že hledají skutečnou příčinu depresivních stavů. Často se o deprese ani nejedná. Je to jen obyčejná špatná nálada, která čas od času potrápí kohokoliv z nás. Bakopa je bylinná alternativa antidepresiv. Mnoho studií poukázalo na to, že má skutečně silné účinky zmírňující stavy úzkosti i deprese. Je vědecky dokázáno, že tato rostlina nám pomůže překonat i ta nejchmurnější životní období.Bakopa účinně bojuje se stresem

Věděli jste, že stres stojí nejen za množstvím duševních poruch, ale především pak za nejvíce nahánějící hrůzu rakovinou? Samozřejmě, že spouštěčů je téměř nekonečná řada, avšak stres se pohybuje na předních příčkách. Jenže ono se to lehce řekne, že se nemáme tolik stresovat. Jak tomuto stavu předcházet? Způsobů je hned několik, např. taková fyzická aktivita je ideální nástroj. Chůze, běh, plavání, tenis nebo jen pořádný generální úklid domácnosti.To vše dokáže hotové zázraky a nejlepší je pravidelná porce endorfinů, které se nám během všech těchto i obdobných činností vyplaví do organismu a my se pak cítíme zkrátka víc v pohodě. Vědci samozřejmě zkoumali i tyto účinky bakopy a výsledky to jen potvrdili. Takže pokud chcete se stresujícím obdobím zatočit ještě efektivněji, šup do první prodejny bylinných produktů a ptejte se po přípravcích s co největším obsahem této kouzelné antistresové bylinky.

Bakopové kapky BrahmiVzhledem k tomu, že se bakopa hojně využívá v ájurvédě, získala tak tento pohádkový název, pod kterým ho můžeme najít i u nás. V této tradiční indické medicíně se tato bylinka podávala už i dětem, aby se tak pozitivně stimulovala jejich mozková funkce a schopnost učit se. Na našem území si bakopové kapičky oblíbili především studenti, kteří by dali nevím co, jen aby jim učivo snáze lezlo do hlavy a prodloužili dobu, kdy se jim naučené informace udrží v paměti co nejdéle. Druhou generací v pořadí, která také s oblibou sáhne po této tinktuře, jsou naše babičky a dědečkové, kteří si zase potřebují pamatovat, co nakoupit nebo kde nechali ty proklaté brýle. Je tudíž patrné, že bakopu si oblíbí snad téměř kdokoliv.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.
Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!