Jak odstranit zápach z pračky?

Volný čas

Přidal ivana33, dne 12. 08. 2019 ,  0x

Jak odstranit zápach z pračky?

Kvalitní pračka, která vydrží alespoň několik let, je jedna věc, ovšem co s pračkou, ze které se linou opravdu odporné pachy všeho druhu znepříjemňující pobyt v koupelně, i když se zrovna nechystáme prát? Tento problém trápí nejednu domácnost, a především pak hospodyňky, které se chtě nechtě musí zhostit tohoto nezáviděníhodného úkolu. Co stojí za tímto zápachem a jak se ho navždy zbavit?

Důvod nevábného zápachu

V první řadě je nutné si uvědomit, že se nejedná o závadu pračky, takže není hned nutné běžet do prvního obchodu s elektronikou a vynaložit tak i několik tisíc korun na nákup nové. Problém vězí jindea často jich bývá i celá řada. Jednou z příčin může být nedostatečně vyvětraný buben pračky a stejně tak i šuplík, do kterého naléváme prací prostředek a jiné chemikálie. Pokud vyprané prádlo vytáhneme z pračky a poté vše ihned zavřeme, vnitřek pračky nemá šanci uschnout a vše začíná plesnivět, a tudíž zapáchat. Při představě, že do ní naházíme naše svršky, včetně těch nejjemnějších, se nám určitě nevykouzlí úsměv na rtech.

Nánosy pracích prostředků



Problémem číslo dvě jsou všechny ty aviváže, práškové či tekuté prací prostředky a jiné produkty, které používáme, aby naše prádlo bylo v co nejlepší stavu. Jenže bohužel už zapomínáme na samotnou pračku, ve které se všechny tyto zmiňované prostředky vesele usazují, vytváří doslova pomyslnou zásobárnu, která pak stojí za tím, proč vždy krčíme nos při vstupu do koupelny. Pračku bychom měli nejen oprašovat z venku, ale především čistit její vnitřek. Vnitřek bubnu i přihrádek v šuplíku na prací prostředky stačí pravidelně vytřít mokrým hadříkem. Tím to však nekončí…

Pračka a její údržba

Když se totiž zamyslíme nad tím, kde všechny nečistoty z praní končí, rozhodně nemůžeme spoléhat na to, že zkrátka odtečou společně s vodou. Velké množství zůstává v bubnu, a dále na dalších místech, které pouhým okem nevidíme. Jak si ale poradit s nepřítelem, který našemu zraku zůstává skryt? Na výběr máme osvědčené babské rady, kdy stačí pohledat ve spíži nebo se můžeme uchýlit ke koupi osvědčených, ale bohužel někdy dosti finančně náročných čistících prostředků určených právě pro tyto účely.

Sodou proti pachům

Určitě se téměř v každé domácnosti najde jedlá soda, tedy všem dobře známý bílý prášek, který většina žen využívá k vaření, pečení nebo třeba odstraňování zubního kamene. Co vše budeme potřebovat?

  • ¼ šálku sody
  • ¼ šálku vody
  • houbičku na nádobí
  • ocet

Postup čištění pračky



Namíchanou směs nalejte do přihrádky pro prací prostředky. Dále nalejte dva šálky octa přímo do bubnu pračky a pusťte obvyklý prací program s průměrnou teplotou. Po dokončení pracího programu, odstraňte drsnější částí houbičky eventuální zbytky tohoto po domácku vyrobeného řešení jak z bubnu, tak i z přehrádky pračky. Buben pračky i přehrádku nechte samozřejmě po nějakou dobu otevřené, aby všechna místa důkladně vyschla.

Frekvence údržby pračky



Poslední nezodpovězenou otázkou zůstává, jak často bychom tento trik proti zápachům měli aplikovat. Pravidelnost je vždy důležitá, ať už se jedná o cokoliv v našem životě a není tomu jinak ani v tomto případě. Výše uvedený postup bychom měli opakovat alespoň jedenkrát měsíčně. Nic se nemá přehánět, takže určitě se nedoporučuje tuto účinnou zbraň tasit po každém praní. Musíme mít na paměti, že jak ocet, tak i jedlá soda, mají skutečnou sílu a určitě nechceme přispět k tomu, že koupě nové pračky bude skutečně neodkladná a nevyhnutelná.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.




Chci odebírat novinky VSESTIHNU ve svém prohlížeči!